Російські ліберали

Чапутова, демократія і «Схід»

Якщо вірити ліберальній медіа-еліті Західної Європи та Північної Америки, Центральною Європою керують сумнівні типи, які користаються з упереджень своїх відсталих країн.

4 Квітня 2019

Die Welt: Невдоволеність лібералізмом

Незважаючи на збільшення особистої свободи та поліпшення добробуту, що відбулося завдяки дерегуляції багатьох секторів економіки й життя, і це можна виміряти статистично, люди незадоволені. Але ж чому?

16 Серпня 2018

Die Welt: Велика ілюзія тріумфу ліберального ладу

Так, ми були наївними та розніженими, вважаючи, що після кінця націонал-соціалізму й комунізму у світі перемогла філософія компромісу. Як і завжди, панує боротьба, і ми мусимо до неї готуватися

17 Липня 2018

Шагренева шкіра російського лібералізму

Як «зручно» трапився чемпіонат світу з футболу: він ніби підвів риску під усіма останніми сподіваннями не те що на здоровий глузд російської влади (здорового глузду на підконтрольних Кремлю територіях давно не лишилося), але хоча б на її можливу стурбованість про власне обличчя в очах міжнародної спільноти напередодні чемпіонату.

5 Липня 2018

Долаючи традиціоналізм. Якими є будні мусульманських лібералів

Чи існує запит на поміркований іслам

19 Січня 2018

Альтернативна влада. Яким бачиться українське питання в очах російської опозиції

На початку серпня в бідному на події російському політичному житті відбувся яскравий епізод. На свободу вийшов опозиційний політик Сєрґєй Удальцов, який був засуджений за організацію антипутінських вуличних акцій і провів за ґратами чотири з половиною роки. Невдовзі після звільнення він виступив на прес-конференції перед журналістами. Але замість жорсткої критики влади опозиціонер раптово став схвалювати дії Путіна в Криму, а також висловився на підтримку маріонеткових утворень «ЛНР» і «ДНР», що, як відомо, перебувають під патронатом Владіслава Суркова.

28 Серпня 2017

Цукерка для російського ліберала

Чому протестна частина російського електорату ніколи не прийме незалежності України

15 Травня 2017

Що принесуть вибори у Великій Британії

Кампанія перед парламентськими виборами в Британії ще не стартувала. Але опозиційні партії вже цілком розгублені. А в Терези Мей безумовне лідерство.

8 Травня 2017

The Economist: Послухай, ліберале

Алєксєй Кудрін хоче врятувати російську економіку лібералізацією. Але після перемоги на виборах Дональда Трампа багато хто в Росії вважає, що виграє путінська модель

5 Лютого 2017

The Economist: Панічна втеча

Ліберали намагаються уникнути поразки, підтримуючи протекціонізм і посилення прикордонних режимів

10 Грудня 2016

Лібералізм і зло

Ми щойно відзначили початок тих подій, що увійшли в історію нашої країни як Євромайдан і Революція Гідності. Ми чуємо багато різноманітних оцінок цих подій. Для мене ці події були і залишаються втіленням прагнення мого народу нарешті здійснити у власній державі фундаментальні принципи лібералізму.

22 Листопада 2016

«Хороший росіянин»

Пошукам союзників у стані ворога має передувати ретельне вивчення матчастини та позбавлення постколоніальних комплексів

14 Липня 2016

Комплекси як капітал

«В некоторой стране жил-был либерал, и притом такой откровенный, что никто слова не молвит, а он уж во все горло гаркает: «Ах, господа, господа! Что вы делаете! Ведь вы сами себя погубите!» И никто на него за это не сердился, а, напротив, все говорили: «Пускай предупреждает — нам же лучше!» Це 1885 рік, Міхаіл Салтиков-Щєдрін, казка «Ліберал», цитата мовою оригіналу.

11 Липня 2016

Ліберальні партії: розмноження діленням

Майже одночасно про старт двох нових ліберальних політичних проектів заявили люди, яких усі очікували побачити в одному човні імені Міхеїла Саакашвілі.

30 Червня 2016

Емансипація від «друзів»…

Чи подолали російські ліберали шовіністичні комплекси

8 Березня 2016

Російським лібералам час почати вивчати Україну

Уже стало труїзмом твердження про те, що провладні московські мас-медіа, висвітлюючи нинішні події в Україні, діють як засоби масової дезінформації часів Геббельса та Жданова.

4 Грудня 2013

«Системні ліберали» й побиті депутатки

18 січня 2013 року в Україні замість розважливої підготовки до другого Святвечору знову буяли політичні пристрасті

19 Січня 2013

Куди може привести ліберальний стрибок Лівії?

Історичне голосування в Лівії завершилося перемогою лібералів над ісламістами. На виборах до Установчих зборів найбільшу кількість голосів отримав Ліберальний блок на чолі з Махмудом Джабрілем – професором-політологом, який здобув освіту в Сполучених Штатах

19 Липня 2012

Дитячі комплекси російських лібералів та демократів

Часом складається враження, що російські ліберали та демократи (ті, що пишуться без лапок і не хочуть мати нічого спільного із Жириновським В.В. ані в політичному, ані в будь-якому іншому сенсі) – це воістину великі діти. Принаймні, тоді, коли йдеться про деякі речі. А діти, як відомо, далеко не завжди помічають елементарні речі, іі далеко не завжди дотримуються так само елементарних правил поведінки. Чи то з вередливості, чи то з незнання цих правил, чи то маючи певні комплекси. І взагалі – енергія так і скаче, так і випирає, от і хочеться якесь слово на свіжопофарбованій стіні надряпати…

23 Березня 2012

Російська матриця: ліберальний націоналізм?

Якщо сказати, що стратегічні інтереси українців та росіян багато в чому збігаються, то далеко не всі повірять у таку заяву. Між тим, якщо спробувати уважно проаналізувати ці інтереси, то в них справді виявиться чимало спільного

11 Січня 2012

Ідеологія творення

Ідеологія «правого центру» найбільше відповідає завданням часів реформ і подолання кризи

30 Травня 2011

Лівий марш

Франція традиційно бере на себе роль лідера антикапіталістичного руху в Європі

27 Лютого 2009

Червоне і синє

Кордони між консервативними та прогресивними американськими штатами поступово стираються, але не зникають

20 Лютого 2009