9 жовтня закінчився польовий етап соціологічного моніторингу «Українське суспільство-2020», , проведеного Інститутом соціології НАН України.
6 Листопада 2020 Максим ВіхровОбраз політичних важковаговиків, якого набувають голови українських міст, поки що не підкріплений успіхом на загальнонаціональному рівні
11 Серпня 2020 Андрій Голуб
Пандемія та жорсткий карантин зачинили шкільні класи й університетські аудиторії та змусили системи освіту адаптуватися до нових умов.
31 Липня 2020 Максим Соловйов
Із чим «Слуга народу» підійшла до річниці перемоги на парламентських виборах
25 Липня 2020 Андрій Голуб
Як змінилися потреби внутрішньо переміщених осіб та чого вони очікують від держави
22 Липня 2020 Максим Соловйов
Наразі припускається, що смертність від COVID-19 вища, ніж від сезонного грипу, хоча потрібен час, щоб встановити точні цифри. За нинішніми даними, летальність COVID-19 становить 3–4% (у сезонного грипу — 0,1%), але вона також залежить від своєчасності медичної допомоги.
19 Березня 2020 Ганна Чабарай
Попередній виборчий цикл в Україні завершився тотальною поразкою так званих традиційних політиків і партій на центральному рівні. Новий цикл розпочнеться у 2020-му місцевими виборами та має завершитися у 2024-му, на який заплановано чергові президентські перегони. Звісно ж, графік може зазнати суттєвих змін, як було вже не раз. Проте точно можна сказати одне: у цей період виборцями вперше стануть громадяни, народжені у 2002–2006 роках.
13 Березня 2020 Андрій Голуб
За показниками людського капіталу Україна помітно відстає від провідних країн
3 Березня 2020 Любомир Шавалюк
Працівники Офісу генпрокурора представляють державне обвинувачення в 59 справах, які розглядають київські суди. Загалом у них фігурує 141 підозрюваний.
20 Лютого 2020 Станіслав Козлюк
Серед громадян України впевнену більшість становлять віруючі. Найпопулярнішими святами українці вважають Різдво та Великдень, а церква стабільно є одним із небагатьох інститутів, що зберігають позитивний баланс довіри. Лише в останні роки її потіснили волонтери й армія. Релігійне середовище України досить різноманітне, але відносно нечисленні конфесії (мусульмани, протестанти, римо-католики, юдеї тощо) важко піддаються обліку соціологічними методами. Хай там як, а домінуючою спільнотою є православні християни. Вони переважають в усіх макрорегіонах, за винятком західного, де сильні позиції мають греко-католики. Однак після хвилі релігійного відродження 1990-х перед усіма без винятку церквами постав серйозний виклик. Попри релігійність українців, їхній авторитет ще треба завоювати. І розраховувати тут на державну підтримку не випадає.
17 Лютого 2020 Максим Віхров