ut.net.ua 2008-04-18 00:00 Зікора Антон

Сміятися після слова «лопата»

Тут праворуч із Турчиновим перебував депутат Київради Володимир Бондаренко. Аналітики зробили висновок: він цього разу не висуватиметься в мери

 


ФОТО: Кирило Хайлов 
 
Вріз: Прибирання минулої суботи території Співочого поля в Голосіївському районі один в один нагадало суботники радянських часів. Єдина відмінність – прапори. Якщо за комуністів вони були червоні, то в символіці БЮТ червоний колір залишився тільки в сердечку, що на білому тлі. Треба визнати, організатори акції не заперечували явної схожості з радянськими суботниками. Навіть головний ініціатор заходу – Олександр Турчинов, сказав, що зараз треба пригадати традиції недавнього минулого, коли жителі бралися за лопату й граблі. У цьому віце-прем'єр не був оригінальний. За два тижні до нього на суботник вийшов Президент, у той же час акцію «Посади своє дерево» влаштував кандидат на посаду мера, глава Шевченківського району Віктор Пилипишин.
 
Віце-прем'єра голосіївці чекали з особливим нетерпінням і навіть побоювалися, що він не приїде. Турчинова зустрічали багато юних людей у формі кольору хакі: серед керівництва району чимало колишніх воїнів-афганців, які показують приклад молоді, – студентам військового університету. Самі студенти сказали, що подібні суботники для них – звичайна річ.
 
Олександр Валентинович з'явився перед десятками своїх прихильників, одягнений у легку вітрівку, партійну футболку, взутий у потерті кросівки. І коли б не штатні охоронці, то віце-прем'єра можна було б сприйняти за звичайного жителя мікрорайону. Втім, як з'ясувалося, в Голосієві - зовсім не звичайні мешканці. Так, одна місцева депутатка заявила на суботньому мітингу, що тут живуть найкращі люди. Поряд із віце-прем'єром крокували народні депутати України Богдан Губський і Анатолій Семинога.
 
Голосіївська пастораль
 
Колишній афганець, голова Голосіївської Ради Сергій Садовий урочисто вручив Турчинову саперну лопатку. «Поговоримо чи попрацюємо?», - запитав Турчинов, дивлячись на інструмент. Спочатку все ж таки поговорили. «Наша позиція – очистити Київ, і в прямому розумінні, і в переносному. І ми плануємо цей і наступний місяць, аж до двадцять п'ятого травня, проводити подібні акції», - сказав Турчинов. Віце-прем'єр говорив про те, що «рідне місто» (звичайно, це для нього Київ, а не Дніпропетровськ) повинне бути чистим. «Коли всі кандидати і на пост мера, і в Київраду просто займуться корисною справою, це буде краща агітація, ніж якісь виступи й шоу», - завершив віце-прем'єр і пішов працювати.
 
Олександр Валентинович одягнув білі рукавички й почав копати. Не можна сказати, що він робив це охоче, але на двадцять хвилин віце-прем'єра вистачило. Турчинову активно допомагав Губський. Обидва взяли корзину й почали носити в ній землю. Злі язики загомоніли, що Губський, відомий як один з великих землевласників у Київській області, таким чином приміряється до землі в столиці. В цей час зазвучав гімн Голосієва:
 
Над Голосєєво день
Над Голосєєво ночь.
Если тебе плохо
Ты к нам найди дорогу.
Голосеево сумеет помочь, - звучали вірші з колонок під бадьору музику.
 
«Коли ви брали участь у подібних суботниках востаннє?», - запитав я в Семиноги. «Було минулого року – прибирали територію нашого партійного офісу навесні. Часто влаштовували подібні заходи перед Великоднем в різні роки. Сам я селянин з Черкащини, і тому мені особливо подобається працювати на землі», - сказав народний депутат, вдавлюючи ногою лопату глибоко в землю.
 
Дійство нагадувало урочисте забивання останнього костиля, коли завершують будувати залізницю. І тому не дивно, що незабаром суботник у Голосієві для Турчинова закінчився. Після цього молоді мами-бютівки повели до віце-прем'єра своїх дітей. Серед тих, хто захотів сфотографуватися з кандидатом у мери, були й дуже непрезентабельні особи, але Олександр Валентинович демонстрував доступність і толерантність. На запитання „Тижня”, чи буде Турчинов виходити на суботники, ставши «розумним мером», той відповів, мовляв, звичайно, адже буде отримувати гроші за наведення чистоти в місті.
 
А можу й не копати
 
Після цього кандидат відправився на Оболонь, але „Тиждень” уже не поїхав туди, а вирішив почекати його в парку «Юність», що біля кінотеатру «Лейпциг». Потрібно визнати, однопартійці Турчинова активно й організовано прибирали цю територію. Журналісти півгодини чекали віце-прем'єра біля входу в кінотеатр, але він у цей час орудував лопатою в «Юності». І ця частина заходу практично нічим не відрізнялася від тієї, що відбувалася в Голосієві. Тільки тут праворуч із Турчиновим перебував депутат Київради Володимир Бондаренко. Аналітики зробили висновок: він цього разу не висуватиметься в мери.
 
Під час головного заходу – брифінгу, який влаштували там же, в парку, -Турчинов розкритикував Секретаріат Президента. Відомство Балоги він назвав балаганом і юридичною конторою на підтримку мера Черновецького. Також віце-прем'єр звинуватив секретаріат у спробах розвалити парламентську коаліцію. На запитання, скільки місць БЮТ візьме в Київраді, Турчинов сказав: "Думаю, що в принципі, 60-80 місць - це та планка, яку ми перед собою ставимо". Ще віце-прем'єр заявив: важливо, щоб у Київраді були всі політичні сили, які мають підтримку в столиці. І тому БЮТ не претендує на всі 120 місць.
 
«Потрібно думати не про те, як ти виглядатимеш перед телекамерами. Потрібно думати про прибирання сміття», - сказав наостанок віце-прем'єр перед телекамерами. Суботник у «Юності» закінчився, як тільки Олександр Валентинович пішов звідти. Турчинов обіцяв повернутись: як уже було сказано, суботники триватимуть до самих виборів. Ми ж, у свою чергу, стежитимемо за розвитком подій. Тим паче, що, за повідомленнями прес-служби БЮТу, Київдержадміністрація віддала усне розпорядження блокувати заходи за участю віце-прем'єра. Прес-служба заявляє, мовляв, працівники органів внутрішніх справ намагаються залякати людей, які зважилися підтримати акцію БЮТ, а в деяких районах людей умовляють не виходити на роботи. Це цікаво: уявляєте, міліція розганяє людей з мітлами. Якщо „Тиждень” побачить щось подібне, то наші читачі обов'язково про це дізнаються.