Вибори 2020: сила громад проти сили еліт 2020-10-21 23:00 Юлія Гаркуша
  ▪   Маріуполь

Карантин як фактор боротьби. У Маріуполі намагалися відправити на самоізоляцію опозиційну кандидатку в мери

При цьому мер запам'ятався гучними масовими заходами

«Оскільки активістка відвідала відділення з хворими СOVID-19, вона повинна піти на самоізоляцію терміном на два тижні. І їй вже відправили повідомлення», – з такою заявою голова Департаменту охорони здоров'я Маріупольської міськради Андрій Ремпель вийшов на брифінг 13 жовтня.

«Активістка» – це кандидатка-самовисуванець у мери міста Лідія Муглі. Свого часу вона входила до складу Маріупольському міськвиконкому від громадськості. Запам’яталася критикою чинного мера та влади у місті. Зрештою, у 2018 році з виконкому її виключили. Це супроводжувалося скандалом і викликало чималий резонанс у місті. На підтримку Муглі підписалися голови 23 громадських організацій, а також близько тисячі містян. 

Власне візит Муглі до провізорного відділення міськлікарні №9, про який ідеться, відбувся ще 5 жовтня. Пацієнти поскаржилися на не дотримання санітарних норм у лікарні під час пандемії, відсутність питної води та нормального харчування. Їжу приносили у звичайному пластиковому відрі, а меню мало схоже на збалансоване  харчування для хворих.

«В меню борщ, в інші дні картопляний суп на воді, та два види каші – манна та пшенична. І це все, чим нас годували», – розповідає Олексій Леонтьєв, маріупольський активіст, та відеоблогер, який  потрапив до лікарні з підозрою на СOVID-19 і був одним з тих, хто зсередини побачив процес.

Харчування хворих на COVID-19 у кількох Маріупольських лікарнях

Сама Муглі після заяв мерії про самоізоляцію зауважила, що готова це зробити, якщо на ізоляцію підуть і контактні особи – керівники міських лікарень та заступники голови міста з медицини.

Читайте також: "Фіксики" від ОПЗЖ

Фігаро тут, Фігаро там

Сам Вадим Бойченко не особливо зважає на загрозу COVID-19 під час агітації. На початку мер улаштував вуличну подію, через яку на три дні в центрі міста перекрили автомобільний рух навколо площі біля Драматичного театру. Змонтували сцену розміром в усю Театральну площу та провели презентацію кожного партійця окремо, з промовами, оплесками та столичними телевізійними операторами.

За «плюшки» студентський актив Маріупольського державного університету заохотив молодь постояти з прапорами «Блока Вадима Бойченка»: частина студентів погодилися, але деякі встигли задокументувати порушення, поки їх не виключили з групового чату, де відбувалися домовленості. Скріншоти листування виклали у публічний доступ.

Скріншот із чату про набір студентів на акцію

Слідом за партійним збором, міський голова узяв участь і в інших масових заходах. Наприкінці вересня на журналістську пошту відбувається справжня навала. Побувати на всіх анонсованих просто нереально. Мер Маріуполя, кандидат у мери Вадим Бойченко, та голова місцевої партії імені самого себе, піариться на бюджетних проєктах: «Пропонуємо висвітлити заходи, які відбудуться завтра, 26 вересня, за участю міського голови Вадима Бойченка. 11:45 – відкриття Центру Української академії лідерства, слідом о 13:40 – презентація оновленого дитячого інфекційного відділення, о 15:10 – презентація оновленого пірса, 18:00 – відкриття площі Свободи». Так Маріуполь готувався до дня народження міста, а вишенькою на торті стало чотириденне святкування дня літньої людини. Такого в місті ще не було, а відбулося під час пандемії та карантину. 

Весь цей час Маріуполь перебував у зеленій карантинній зоні. Буквально одразу після активних свят в Маріуполі, Донецька область посідає вже п’яте місце за кількістю заражених на COVID-19. Вже з понеділка, 19 жовтня, Маріуполь перейшов у помаранчеву карантинну зону.  

«Повідомлення про самоізоляцію мені так ніхто і не вручив, – каже кандидатка у мери Муглі. – Вони провалили підготовку до другої хвилі пандемії, зрозуміли що я не зупинюсь, ось і відправили на самоізоляцію публічно на комісії з охорони здоров'я. Я на цю комісію подала 12 своїх питань. Чекала відповідей, замість відповідей заявили оце, про що я дізналася зі ЗМІ. Вони всі знають мій номер, але ніхто не зателефонував».

Читайте також: Стильні замість сильних

Незручні політики

Вплинув карантин і на агітацію партії «Сила людей». Партія також опозиційна до мера і має представництво у міськраді. Часто депутати політсили намагаються дати слово тій же Муглі під час сесій, щоб вона поставила свої запитання голові міста. Так само часто це завершується скандалами або нервовими реакціями Бойченка.

Партія звинувачує місцеву поліцію в систематичному перешкоджанні будь-яким агітаційним заходам «Сили людей». За словами активістів, їм погрожували безпідставним притягненням до адміністративної та кримінальної відповідальності, вимагали підтвердити наявність документів, не передбачених чинним законодавством.

У підсумку представники політсили прийшли до Головного управління обласної поліції із пікетом. Там до них вийшов начальник Центрального райвідділку Сергій Бичін. 

Фото з пікету "Сили людей"

«Ми передали вимоги та претензії, отримавши у відповідь гарантії аполітичності поліції. Насамкінець написали заяву про порушення правил агітації «Зе-командою». Ми не дозволимо будь-кому, навіть поліції, ставати на чийсь бік» – написав у своєму зверненні представник партії «Сила Людей» у Маріуполі Максим Бородін. 

Після пікету під Головним управлінням поліції «Силу людей» більше не чіпають. Однак раніше нападки з боку поліції були неодноразові. Показовим став випадок на Театральній площі міста, де не так давно і Вадим Бойченко збирав свій політичний актив. Партію примушували зупинити агітацію. Діалог з представником поліції переказує Петро Андрющенко, кандидат у депутати міської ради Маріуполя від партії Сила людей: «Ви повинні піти. – Чому? – Ну тому що... Далі йшов довгий діалог і виклик адвоката: «Тоді ми будемо у всіх ваших перевіряти документи і штрафувати за порушення карантину».

Театральний сквер. Спілкування поліції та партійців

Тоді Силу людей примушували покинути цю локацію, зі слів партійців, мотивуючи, це ще й тим, що міська влада заборонила агітацію на території Театральної площі та прилеглого до неї скверу.

Водночас рекламна кампанія «Блоку Вадима Бойченка» розпочалася з порушень. Партія, не довго думаючи, просто використала символіку міста. Тому не слід дивуватися, якщо побачите символіку політсили, зокрема, на комунальних сміттєвозах. Оновлений логотип міста – якір і сталеливарний ківш, що символізує поєднання промисловості та моря, – міська влада своєю ж постановою визначила як такий, що не може бути використаним у політичних цілях. У підсумку сталося як у прислів'ї – хто закони пише, той їх і порушує.

схожі публiкацii