Світ 2020-06-03 17:32 Марія Очеретяна

Життя після карантину. Які країни ризикнули відкрити кордони

Попри пандемію COVID-19, держави почали знову приймати туристів.

У березні-квітні багато країн по всьому світу закрили кордони та призупинили міжнародне авіасполучення у зв'язку з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19. Утім, у червні карантинні обмеження, зокрема стосовно міжнародних мандрівок, почали послаблювати. 

 

Тиждень.ua зібрав актуальну інформацію про те, які країни відкрили кордони або збираються це зробити. 

 

Греція

 

Уряд Греції вирішив відкрити кордони для туристів із Євросоюзу, Шенгенської зони та Ізраїлю не пізніше 1 липня, а ймовірно - навіть раніше. Морські кордони також закриті до 15 червня.

 

Дозволяють проводити екстренні, торгівельні та військові рейси. 

 

В'їзд для громадян держав, що не є членами ЄС або не належать до Шенгенської зони, заборонений до 14 червня і дозволяється лише в окремих випадках. Винятки можуть стосуватися медперсоналу, осіб, які мають довготривалі Шенгенські візи, військового та гуманітарного персоналу, чиї поїздки схвалило грецьке консульство. 

 

Італія

 

Італія з 3 червня відкрила кордони та всі міжнародні аеропорти. При в'їзді до країни необхідно пройти 14-денний карантин. 

 

На прикордонних пунктах та в аеропорті необхідно повідомляти адресу, за якою особа проходитиме карантин. До цього місця дістатися потрібно на особистому транспорті або таксі чи особисто організованому трансфері. 

 

Велика Британія

 

Особам, які прилітають до Великої Британії, не потрібно надавати сертифікатів про негативний результат тесту на COVID-19. Утім, вони повинні пройти два тижні самоізоляції. 

 

При в'їзді необхідно замовнити бланк, у якому вказати адресу проходження самоізоляції та контактну інформацію,а органи влади мають право телефонувати та перевіряти дотримання карантину. В іншому разі мандрівникам загрожують штрафи. 

 

Австрія

 

В'їзд до Австрії дозволений лише громадянам країн-членів ЄС та держав Шенгенської зони.

 

При в'їзді необхідно показати сертифікат про негативний результат на тест щодо COVID-19, що був зроблений не раніше, ніж за чотири дні до мандрівки. В іншому випадку особа повинна пройти 14-денний карантин. 

 

Польща

 

Кордони Польщі з більшістю держав, у тому числі Україною, будуть закриті принаймні до 12 червня. На прикордонних пунктах проводяться жорсткі перевірки. 

 

Міжнародне авіасполучення буде призупинене щонайменше до 15 червня.

 

Перетинати кордон можуть особи, що мають дозвіл на постійне проживання. 

 

США

 

У США, окрім певних винятків, заборонений в'їзд осіб, що упродовж останніх 14 днів були у ряді держав, серед яких Китайська Народна Республіка, Бразилія, Польща, Франція, Велика Британія. України у переліку немає. 

 

Особи, що в'їжджають у США, проходитимуть жорсткі перевірки. Після цього їм запропонують пройти карантин. 

схожі публiкацii