Культура 2020-02-24 14:35 Алла Пушкарчук

"NEOсвітній Арсенал", "PRO.ACT Fest - 2020" та прем'єра фільму "Черкаси". Головні культурні події тижня

Тиждень 24 лютого - 1 березня насамперед запам'ятається прем'єрою воєнної екшен-драми "Черкаси", фестивалем "NEOсвітній Арсенал", відкриттям виставкового проекту "Єврейський погляд", Третім міжнародним фестивалем англомовного театру "PRO.ACT Fest 2020" та "БетховенФестом".

25 лютого у Києві в кінотеатрі "Київська Русь" відбудеться національна прем'єра воєнної екшен-драми "Черкаси" (Черкаси фільм / Cherkasy film) за участі знімальної групи.

 

 

Так, у глядачів буде унікальна нагода поспілкуватися з учасниками творчої групи проекту:

 

  • режисером Тимуром Ященком;
  • командиром тральщика "Черкаси" Юрієм Федашем;
  • акторами Романом Семисалом, Дмитром Совою, Євгеном Ламахом, Русланом Ковалем, Олегом Щербиною.

 

 

"Ця історія сталася в лютому 2014 року, не найбільш райдужні часи в історії нашої країни. Головні персонажі – звичайні сільські хлопці Лев і Мишко, які за волею долі потрапили на службу мінного тральщика Військово-морських сил України "Черкаси". Судно стоїть біля Кримського півострова разом із іншими українськими човнами в порту озера Доунзлав. Після подій на Майдані Незалежності в Києві "Черкаси" виявляється заблокованим через затоплені інші човни. Наші кораблі один за іншим переходять на сторону ворога, але тільки не "Черкаси". Весь екіпаж стоїть на захисті своєї честі, на захисті своєї Батьківщини, від ворога, який почав окуповувати нашу країни частину за частиною", - йдеться в описі фільму.

 

Читайте також: Корній Грицюк: "Хтось подивиться цей фільм і скаже, що він є провокацією проти України, а хтось — що це українська пропаганда"

 

27 лютого "Черкаси" виходять у широкий прокат.

 

27 лютого у Києві у у музейному комплексі "Мистецький арсенал" розпочинається фестиваль "NEOсвітній Арсенал".

 

 

"NEOсвітній Арсенал" – це 4-денний квест для дітей, батьків та вчителів, який складатиметься з тематичної програми від учасників, мистецьких проектів, перформансів та концертів, лекцій, дискусій, воркшопів та ярмарку.

 

Фокус-тема "NEOсвітнього Арсеналу" у 2020 році – "Супермозок: ліва/права півкуля".

 

Читайте також: Від закладу культури до культурного бренда

 

"Вся культура і наука, мистецтво і технології – результат взаємодії мільярдів нейронів. Але як відбувається ця взаємодія? Як працює людська пам’ять і що впливає на здатність до навчання? Чи дійсно у художників домінує права півкуля, а у математиків – ліва? Використовуючи структуру і архітектуру людського мозку як концептуальну рамку, NEOсвітній Арсенал створить різноманітне, насичене і повне викликів середовище, якого потребує молодий мозок для пошуку відповіді на ці питання та різнобічного розвитку – середовище NEOсвіти", - зазначають організатори.

 

Повна програма фестивалю тут: https://artarsenal.in.ua/wp-content/uploads/2020/02/putivnyk_sajt_onovlenyj.pdf

 

Триватиме квест до 1 березня.

 

27 лютого у Києві у Музеї української діаспори пройде відкриття виставкового проекту "Єврейський погляд", який представляє твори вибраних сучасних  українських єврейських художників, а також єврейських мистців, що походять з України.   

 

 

На виставці експонуватиметься маловідомий широкому загалу графічний цикл "Голокост" Михайла Туровського (США) із фондів Національного художнього музею України, створений у Києві 1973 року, ще до еміграції мистця. Одним із перших в українському образотворчому мистецтві Туровський розкриває трагедію Бабиного яру: правдиво, разом із тим, сакралізовано.  Також колишній киянин Михайло Глейзер (США) представлений на виставці графічними роботами початку 1980-их рр. - сюжетами з міського єврейського життя та ілюстраціями до творів Григорія Кановича та Ісаака Бабеля. Образи з минулого, історія,  що зникає на очах, постає на полотнах ще одного представника старшої мистецької генерації Германа Гольда. Питання релігійно-філософського змісту підіймає у своїх творах представник київської живописної династії Борис Коган.

 

На виставці також експонуються роботи Давида Бродського, Матвія Вайсберга, Ірини Климової, Олександра Ройтбурда, Альберта-Лейзера Фельдмана, Пінхаса Фішеля, Владислава Шерешевського, з яких постає уявлення про багатогранний український єврейський світ. 

 

Чиатйте також: "Зустріч" заради міжкультурного діалогу

 

"Ми прагнемо «зазирнути» в український єврейський мистецький світ, який часто-густо  виходить за територіальні межі України, але завжди залишається невід’ємною частиною нашої історії та багатонаціональної культури", - говорить директор Музею української діаспори, куратор виставки Оксана Підсуха.

 

У проекті експонуються твори з колекцій Музею української діаспори, Національного художнього музею України (Національний художній музей України / National Art Museum of Ukraine) та приватних колекцій. Виставку створено за підтримки Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр (Институт стратегических исследований им. Голды Меир) та участі Музей Шолом-Алейхама. Інформаційний партнер – журнал «Антиквар».


Триватиме проект в Музеї української діаспори до 24 травня 2020 року. 

 

28 лютого у Києві у Національному центрі Леся Курбаса розпочинається Третій міжнародний фестиваль англомовного театру "PRO.ACT Fest - 2020".

 

 

Цьогорічний фестиваль відбудеться під багатозначною назвою "LIMIT/LESS" (без/кордонів). Експериментальні театральні постановки та активна взаємодія з глядачем розширять звичне сприйняття театру, а театральні майстер-класи зроблять театр майже вловимим. 

 

Учасниками PRO.ACT Fest 2020 стали: Театр Eidos (студентський театр КНЛУ), Re:Creation Theatre (Львів), Musicians of Bremen project (Київ), CREATIVE LAB OBRAZ (Київ), Merry Land (Чернігів), Truth/Perspective Theatre Group (Київ), Project VV (Veterans&Volunteers&William) (Київ/Івано-Франківськ), Heather Massie (Нью Йорк, США). 

 

Детальна програма за посиланням: https://proenglishtheatre.com/proactfest

 

Триватиме фестиваль до 1 березня.

 

29 лютого - 1 березня у Дніпрі відбудеться масштабний "Бетховенфест", приурочений до 250-річчя з дня народження видатного композитора.

 

 

У цей день глядачів чекають одразу усі три перші частини з концерта для фортепіано Бетховена у виконанні Олексія Гринюка під орудою Наталії Пономарчук, також відбудеться презентація нового роялю Steinway&Sons, а також буде представлено проектний план реконструкції Дніпропетровської філармонії.
 

Людвіг Ван Бетховен
Концерт для фортепіано з оркестром №2
Концерт для фортепіано з оркестром №3
Концерт для фортепіано з оркестром №4
Соліст – Олексій Гринюк (фортепіано)

Диригентка – заслужена діячка мистецтв України Наталія Пономарчук.

схожі публiкацii