Культура 2020-01-13 13:32 Алла Пушкарчук

Вертеп-фест у Сєвєродонецьку та виставка фотокниг у Дніпрі. Найважливіші культурні події тижня

Тиждень 13-19 січня запам'ятається насамперед фестивалем "Донбас вертеп-фест" у Сєвєродонецьку, виставками Владислава Шерешевського "Місця" у Львові, "Сучасних українських фотокниг" у Дніпрі та абстрактного живопису "Inspiration" Тетяни Шуляк у Києві.

13 січня у Сєвєродонецьку пройде фестиваль "Донбас вертеп-фест" за участі харківського відділу Української академії лідерства, Пласту в Харкові, Благодійного фонду Сергія Жадана та парку активного відпочинку Fiesta.

 

 

Вертепні вистави пройдуть у ряді адміністративних будівель, паралельно ж відбуватиметься футбольний турнір між пластунами Харкова та Сєвєродонецька, командою Української академії лідерства та літературною збірною України. О 18:00 у міській публічній бібліотеці розпочнеться літературний вечір за участі Сергія Жадана, Сергія Рожка, Івана Сеніна, Сергія Науменка, Олександра Кудя.

 

Зауважимо, вертепні вистави з’явилися в Україні в першій половині 17 століття та поширилися по всій країні. Перша документальна згадка про Вертеп належить до 1667. Це явище цілковито самобутнє, національне. Вертеп являв собою поєднання релігійної християнської різдвяної драми й світської гри, елементів усної народно-поетичної творчості. Сценарії вертепу записували, запам'ятовували і передавали з покоління в покоління, а так як вони були засновані на реальних історіях з побуту українців, за допомогою вертепу ми отримали безцінну інформацію про життя наших пращурів.

 

14 січня у Львові в галереї "Зелена канапа" відбудеться відкриття виставки Владислава Шерешевського "Місця".

 

 

Тема виставки - зображення реальних пейзажів з існуючих локацій, які надихнули художника на їх змалювання. Як підкреслюють організатори, хоч всі вони й написані у 2019 році в останні осінні місяці, коли природа тьмяніє, завмирає - у роботах Шерешевського, навпаки, вирує розмаїття кольорів.

 

"Художник сміливо експериментує з новим для класичного живопису матеріалом - акриловою фарбою, відкриває для себе її можливості. У своїх роботах він змушує глядача уважніше придивлятися до кожного міліметра полотна і, роздивившись, стає зрозуміло, що там нема ані зайвого, ані випадкового", - йдеться в анонсі події.

 

Відкриття виставки пройде за участі автора.

 

16 січня у Дніпрі  у галереї "Артсвіт" відбудеться лекція і виставка "Сучасні українські художні фотокниги".

 

 

Засновник і куратор "Kyiv Photo Book", першого і єдиного в Україні фестивалю фотокниг, Дмитро Кракович розповість про історію видання фотокниг в Україні, починаючи з радянських часів, і презентує сучасні українські художні фотокниги.

 

Незважаючи на те, що у вітчизняних книжкових магазинах знайти художні і документальні фотокниги (фотоальбоми) важко, видається їх в Україні не так мало. Вони представлені на найвідоміших європейських фотофестивалях, але мало відомі в країні. А побачити їх можна в рідкісних магазинах, галереях або на сайтах видавців.

 

Під час лекції буде невелика виставка українських фотокниг і зарубіжних фотокниг з колекції фестивалю, всі з яких можна буде дивитися і гортати.

 

17 січня у Музеї історії Києва відкриється виставка "Київ: зона сутінок", під час якої буде нагода побачити твори живопису і графіки з колекції музею, які рідко експонуються.

 

 

"У місті не буває цілковитої темряви. Сутінки, присмерк, світло ліхтарів, блимання вікон, місячне сяйво, підсвітка пам'яток архітектури - і звичний краєвид стає химерним, а кожна тінь живою. Сутінки - це настрій, найкраща атмосфера для мрій, романтичних прогулянок та філософських роздумів", - зазначають організатори.

 

На відкритті виставки усі охочі матимуть нагоду прослухати кураторську екскурсію та взяти участь у міні-квесті "Знайди кота".

 

18 січня у Києві в арт-галереї "Мануфактура" відбудеться відкриття виставки абстрактного живопису "Inspiration" Тетяни Шуляк.

 

 

"Її картини про емоції, що втілюються в кольори.Це можуть бути мрії про далекі мандрівки, як "Таїна Магрібу" чи особливий стан щастя у похмурий зимовий день, як "Чай з м`ятою смакує взимку".  Кожна її картина породжує свої асоціації, свій настрій", - йдеться в описі експозиції. 

 

Тетяна Шуляк - учасниця численних Всеукраїнських та міжнародних виставок, пленерів та симпозіумів. Роботи художниці знаходяться в приватних колекціях в США, Канаді, Німеччині, Швеції, Данії, Японії, Іспанії, Норвегії,Австралії,Китаї. 


Виставка триватиме до 20 березня. 

схожі публiкацii