Культура 2019-12-02 14:13 Алла Пушкарчук

Фестиваль європейського кіно та концерт ДахиБрахи. Найважливіші культурні події тижня

Перший тиждень зими запам'ятається виставкою Миколи Журавля "Живопис. Левкас", фестивалем іранського кіно "Перська затока", фестивалем європейських фільмів "Єврофест: кіно для кожного", концертом українського етно-хаус гурту "ДахаБраха" та фестивалем поезії "Листоверт-2019"

3 грудня в Музеї історії Києва відкривається художня виставка Миколи Журавля "Живопис. Левкас".

 

 

"Виставка "Живопис. Левкас" – це захоплення могутністю знаків та символів. Кожна картина, представлена в експозиції, наповнена стилістичними рефлексіями та бризками світла. За характерними нашарованими об’ємами на полотнах та твердю левкасних дошок можна розгледіти власний унікальний стиль художника. Він бачить світ у резонуючих формах та динаміці абстрактних співвідношень. Користуючись технікою левкасу, автор поєднує спадщину візантійського мистецтва та іконопису. У результаті виходять оригінальні твори, які можна назвати іконами сучасності", - зазначають організатори.

 

Микола Журавель - член Національної спілки художників України, академік Римської Академії Модерного Мистецтва (Італія). Брав участь у XII Флорентійській бієнале сучасного мистецтва (2019, Florence Biennale, Італія), виставках "Texas Contemporary" (2019 Техас, США), International Fall Exhibition, MORA (2019 Нью-Йорк, США). Автор персональних проектів - "Трансформація простору"в ЦСМ Білий Світ (1917 Київ, Україна), "Інвазія Перезавантаження" в Українському Інституті Америки (2016 Нью-Йорк, США), SCOOP Art show (2014 Нью-Йорк, США), Art Toronto Fair. Твори художника зберігаються у багатьох музейних та приватних колекціях.

 

3 грудня у Києві в Будинку кіно розпочинається перший в Україні Фестиваль іранського кіно "Перська затока".

 

 

У відкритті фестивалю візьмуть участь представники Посольства Ірану в Україні, відомі іранські та українські режисери й актори. Крім того, на глядачів чекатиме прем’єра фільму "Махур" Маджиди Ніаморада   – спільної роботи іранських та українських кінокомпаній - про іранського композитора який, приїхавши в Україну, стикається зі своїм попереднім життям.

 

 

 

Також у рамках фестивалю покажуть фільм "Русалка" Амірмасуда Агабабаіяна. Стрічка розповідає про добровольця, який намагається знайти засоби для очищення Перської затоки від забруднення. У драмі ж "У нас гості" Мохаммад-Мехді Асгарпура йтиметься про літніх людей, які втратили дітей на війні.

 

Читайте також: Клаус Едер: "Завдання критиків — підтримувати історію кіно живою"

 

Крім того, під час Фестивалю іранського кіно пройдуть покази двох мультфільмів. "Мовчання Ранни" Бехзади Рафія розповість про дитячу дружбу, віру, надію та прагнення допомогти другу, аби той знову почав розмовляти після того, як дикі тварини з'їли його курку. Своєю чергою, анімація "Мобарак" Мохаммадреза Наджафія поєднає в собі усіх перських героїв.

 

Фестиваль триватиме до 7 грудня.

 

5 грудня у Києві у кінотеатрі "Жовтень" пройде відкриття першого фестивалю європейських фільмів "Єврофест: кіно для кожного", створеного для підвищення толерантності та рівності в українському суспільстві, а також для розширення можливостей дозвілля для людей з інвалідністю. 

 

 

На фестивалі будуть показані вісім стрічок – тріумфаторів європейських фестивалів. Як зазначається, усі вони торкаються різних аспектів інклюзивності – віку, раси, гендеру, сексуальної орієнтації тощо.

 

 

 

Так, у центрі документальної кінопоеми "Обскуро Бароко" Евангелії Краніоті постає трансґендерна активістка з Бразилії Луана Муніс. Події розгортаються у Ріо-де-Жанейро із його політичними конфліктами, карнавалами та новітніми тілами, трансформації яких більше не визнають гендерних розмежувань.

 

Траікомедія "Лайко: ром у комосі" Балаша Ленд'єли розповідає, як на початку 1957 року Радянський Союз вирішує надати Угорщині почесну нагоду надіслати першого космонавта на орбіту в космосі. Найбільш відповідним кандидатом виявляється льотчик-ром Лайош Сербан, відомий всім як Лайко. Все життя його тягне до зірок і космічних просторів.

 

У трагікомедії "Зимові мухи" Олмо Омерзу двоє непосидючих хлопців-підлітків вирушають у непросту подорож, що зрештою обертається на історію про дорослішання, сповнену імпульсивності, нестримності та невинності.

 

Трилер "Сини Данії" Улаа Салім розповідає про події 2025 року. Після страшного теракту в Копенгагені в країні різко зросла расова нетерпимість. Напередодні парламентських виборів рейтинг крайнього правого націоналіста Мартіна Нордаля стрімко злітає вгору. Закарія вступає в ряди радикальної організації, де знайомиться з Алі. Мета організації – будь-як запобігти приходу до влади неонацистів. Молоді люди готуються до найрішучіших дій, не розуміючи, що вони – всього лише пішаки у великій політичній грі.

 

Читайте також: Берлінський мур та серійні вбивства у новому німецькому кіно

 

Брати Піт і Омар опиняються перед непростим вибором у комедійні стрічці "Зжерті левами" Джейсона Вінгарда - після смерті бабусі вони хочуть жити разом, але тітка Піта не бажає приймати Омара в свою сім'ю. Тоді брати вирушають на пошуки батька Омара, знаючи лише, що його звуть Малік, і він живе в Блекпулі.

 

Тренер з баскетболу, засуджений до громадських робіт у трагікомедії "Чемпіони" Хав'єра Фессера, отримує завдання зробити чемпіонів з команди людей з ментальними порушеннями.

 

Події історичної мелодрами "Портрет дівчини у вогні"  Селін Сьямма розгортаються у французькій Бретані XVIII століття. Молода художниця отримує замовлення на весільний портрет дівчини. Днями вона уважно вивчає свою модель, а ночами пише її портрет. Поступово героїні зближуються все сильніше.

 

У драмі "Робота без авторства" Флоріана Генкель фон Доннерсмарка постає історія німецького художника Ґерхарда Ріхтера, дитинство якого припало на нацистські роки, що вплинуло не тільки на його життя, але і на його творчість.

 

Усі фільми демонструються мовою оригіналу із субтитрами. Крім того, два фільми з програми, "Чемпіони" та "Портрет дівчини у вогні", будуть показані з тифлокоментарем (додаткова аудіодоріжка, яка пояснює, що відбувається у сценах фільму, для людей з порушенням зору) та адаптованим субтитруванням (текстова доріжка, що супроводжує фільм написами у нижній частині екрану для людей з порушенням слуху).

 

Фестиваль триватиме до 11 грудня.

 

6 грудня у Києві в Палаці Спорту пройде концерт українського етно-хаус гурту "ДахаБраха".

 

 

"Пiд час останнiх виступiв зрозумiли, що нам стає трохи тiснувато в залах, де ми звикли грати. А два солд аути тiльки пiдтвердили нашi припущення. Наш виступ 6 грудня вiдбудеться у Палацi спорту. Не лякайтесь, за допомогою нашого режисера та наставника Влада Троїцького ми обов’язково придумаємо, як зробити цю велику залу мультиформатною та стереокультурною! Впевненi, це буде незабутьньо та потужно!", - йдеться в анонсі події.

 

Читайте також: Марко Галаневич: "Україні конче потрібна різнобарвність у всіх сферах"

 

Зауважимо, наразі в активі гурту налічується величезна кількість інструментів: басові барабани, перкусія, флейта, фортепіано, віолончель, джембе, акордеон, бугай, укулеле, губна гармоніка, кахон, дарбука, табла, діджеріду.

 

Як відомо, художнім керівником колективу є Владислав Троїцький.

 

7-8 грудня у Полтаві відбудеться щорічний фестиваль поезії "Листоверт-2019", який спрямований на створення умов для розвитку літературного процесу сучасної української поезії.

 

 

"Імена Величковського, Капніста, Котляревського, Гоголя (котрий теж віршував), Шевченка, Лесі Українки, Короленка, Бальмонта, Буніна, Семенка, Зерова, Гончара, Олени Пчілки, Олійника, Симоненка та інших славетних земляків створює для нас велике культурне насліддя й платформу для розвитку літератури сьогодні", - зазначають організатори.

 

Читайте також: Реґула Венске: "Нечитання зажене у пастку фейкових новин"

 

Фестиваль є відкритим майданчиком для поетів та поеток, що вже утвердились як літературні особистості, наприклад, видали книгу, а також для молодих полтавських талантів, які лише перебувають на шляху до поетичного визнання.

схожі публiкацii