Культура 2019-10-28 14:01 Алла Пушкарчук

Фестиваль французької анімації та прем'єра "Ukraïner. The Movie". Найважливіші культурні події тижня

Тиждень 28 жовтня - 3 листопада насамперед запам'ятається Фестивалем французької анімації у Львові, прем'єрою фільму "Ukraïner. The Movie", виставкою скульптури Василя Корчового "Інша краса" та Першим міжнародним франко-українським фестивалем короткого метру "Міст" в Одесі.

28 жовтня у Львові у Lviv Film Center розпочинається Фестиваль французької анімації, у рамках якого будуть показані найкращі зразки мультиплікації Франції за останні десять років.

 

Фестиваль приурочений до десятиріччя представництва посольства Франції у Львові "Альянс Франсез" та 18-го Свята анімаційного кіно.

 

 

У програмі показу чотири мультиплікації:

 

  • 28 жовтня  "Кіт рабина", реж. Джоан Сфар, Антуан Дельво
  • 29 жовтня "Картина", реж. Жан-Франсуа Лаґіоні
  • 30 жовтня "Луїза взимку" , ре. Жан-Франсуа Лаґіоні
  • 31 жовтня "Моя мама в Америці, вона бачила Буффало Білла", реж. Марк Бореаль, Тібо Шатель

Події стрічки "Кіт рабина" розгортаються у 1920 році в Алжирі. Рабин на ім‘я Сфар живе разом з дочкою Злаб’єю, галасливим папугою та котом-бешкетником, який до того ж полюбляє теревенити та підбріхувати. Господар намагається спекатися свого короткошерстого друга, але кіт обожнює Злаб‘ю і готовий на все, щоб бути поруч з нею, навіть пройти ритуал бар-міцва! Одного дня доля зводить кота з художником-ідеалістом, що шукає примарний Єрусалим, де живуть чорношкірі євреї.

 

 

 

У "Картині" йдеться про те, як Художник з невідомих причин лишив незавершеною свою роботу. Замок, квітучі сади, загрозливий ліс - все це потребує доопрацювання. На цій картині живе три види персонажів: Тупени, які намальовані повністю, Пафіні, яким бракує кольорів і Рефи, які є лише начерками. Героям треба знайти Художника, щоб він завершив свою роботу.

 

 

 

Фільм "Луїза взимку" розповідає про стареньку пані, яка наприкінці літа спізнилась на останній за розкладом поїзд з маленького курортного містечка Біліжан. Місто спорожніло. Погода швидко погіршилася, морські приливи стали сильнішими, через них зникла електрика та інші засоби для існування. Беззахисна і непристосована, набагато менш екіпована, ніж Робінзон Крузо, Луїза не мала жодного шансу пережити зиму.

 

 

 

У Стрічці "Моя мама в Америці, вона бачила Буффало Білла" постає маленьке провінційне містечко 70-их років минулого століття. Шестирічний Жан пішов у старшу школу. Коли вчителька по черзі питає в кожної дитини про професію батька і матері, Жан усвідомлює, що він відрізняється від інших, і вигадує відповідь. Фільм знятий за автобіографічною книжкою Жана Реньо і Еміля Браво.

 

 

 

Як зазначається, покази відбуватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

Фестиваль триватиме до 31 жовтня.

 

Читайте також: Франкфуртський книжковий ярмарок: нобелівський післясмак, норвезький приклад та українська "історія історій"

 

31 жовтня у Музеї історії Києва відкривається виставка скульптури Василя Корчового "Інша краса" . 

 

 

"Жіноча краса – поняття універсальне, але багатомірне. Принаймні, таким його робить наш час, коли стикаються у запеклих культурних битвах дві сили – сила усталеного і сила іншого. За першою – норма, традиція і голос соціуму. За другою – інстинкт, життєвий досвід і вперта воля природи. Що перемагає, і чи потрібна нам перемога лише однієї з сил – риторичне питання, яке воно читається у скульптурах Корчового. Митець вперто виступає на боці іншого. Об’єднавши вже відомі творчі роботи і спеціально підготовлені до цієї виставки новинки, він виявляє справжність наших інстинктів, доводить цінність природних витворів і розкриває вічну життєву сутність того, що сповідує сам і називає "Інша краса"", - зазначають організатори виставки.

 

Василь Корчовий – один із провідних скульпторів України, випускник Київського художнього інституту (нинішньої Національної академії мистецтв). Член Національної спілки художників України, Заслужений художник України, переможець конкурсу «Скульптура року» Київської організації Спілки художників України (2007; 2009).

 

1 листопада у Києві в Довженко-Центрі команда медіапроекту Ukraїner презентує свій перший повнометражний фільм "Ukraïner. The Movie". Фільм знято за підтримки Українського Культурного Фонду. 

 

 

 

""Ukraïner. The Movie" — історія про буденне життя однієї з найбільш невідомих країн європейського континенту. Фільм розповідає історії про героїв із різних куточків України, їхнє життя та побут, ремесла й мистецтво, цікаві ініціативи та культуру. Персонажі цієї стрічки не пов’язані між собою, їхні світи різні, утім, ця різність об’єднує країну. Фактично стрічка "Ukraïner. The Movie" покаже один день із життя України", - йдеться в описі фільму.

 

Читайте також: Ukraїner. Географічне відкриття України

 

Як зазначається, 1 листопада прем'єра стрічки пройде також у понад 40 містах України та за кордоном. Покази заплановані як у великих кінозалах, так і в невеличких приміщеннях, як у Києві та Лос Анжелесі, так і в Царичанці та Іваньках. Повний перелік міст — за лінком.

 

Нагадаємо, Ukraїner — волонтерський медіапроект, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну. До творення проєкту залучено понад 300 волонтерів, а матеріали Ukraїner виходять уже десятьма мовами.

 

3 листопада в Одесі в Urban Music Hall пройде Перший міжнародний франко-український фестиваль короткого метру "Міст", на якому будуть представлені роботи молодих українських та французьких режисерів.

 

 

"Кінофестиваль "Mіст" стане ефективним інструментом у сфері культурної взаємодії, завданням якої є будівництво мостів між Францією і Україною в галузі кіно, створення каналів співпраці, що підвищують мобільність молодих режисерів і їх команд, що в підсумку стане родючим ґрунтом для майбутніх творчих колаборацій і франко- українського кіновиробництва", - повідомили організатори.

 

Читайте також: Берлінський мур та серійні вбивства у новому німецькому кіно

 

Програма кінофестивалю:

 

14:00 - Відкритий круглий стіл на тему: "Яке місце займають жінки в сучасному українському кінематографі?"

17:00 - Показ п'яти фільмів конкурсної програми.

 

Фільми конкурсної програми:

 

  • L'AGE DES SIRÈNES ("Вік сирен") реж. Елоіза Пеллокед, 2016 рік, 24 хвилини                                                                               
  • LAZARE ("Лазар") реж. Трістан Ломм, 2016 рік, 22 хвилини
  • LES PETITES MAINS ("Маленькі руки") реж. Ремі Альє, 2017рік, 15 хвилин
  • DES FLEURS ("Квіти") реж. Бабтист Петі-Ґатс, 2018 рік, 19 хвилин
  • CHASSE ROYALE ("Королівське полювання") реж. Ліза Акока, Роман Гере , 2016 рік, 28 хвилин

схожі публiкацii