Світ 2019-09-30 14:38 Анатолій Шара

DIE WELT: ймовірність імпічменту Трампу, помилкове сприйняття Грети Тунберг

Німеччина в передрецесійному стані, торговельна суперечка Японії та Південної Кореї - основні теми видання.

 

Гольґер Цшепітц стверджує, що зростає небезпека рецесії. Вже декілька місяців підряд справи в німецькій економіці йдуть кепсько. Ще один важливий індикатор вказує на початок кризи. Прибутки компаній в провідних галузях економіки скорочуються. Про ймовірний спад в найпотужнішій економіці ЄС вже говориться давно, але тільки зараз видніються її реальні ознаки. Тривожні дані про стан німецької промисловості приходять ледь не щодня. Індикатори стану економіки вперто вказують на те, що це неминуче. Німецькі компанії починають вести свій бізнес так ніби сьогодні розпал фінансової кризи в 2009 році. Економісти стверджують, що дані дійсно жахливі. Причини кризи полягають в глобальній геополітичній невизначеності, яка спричинена торговельними війнами, Brexit, проблеми в автомобільній галузі. При цьому проблеми в драйверах німецької економіки перекидуються на інші види бізнесу. Необхідно визнати, що попит на німецькі товари знижується. Потрібно також набратися сміливості і сприйняти той факт, що найбільша економіка Європи входить в технічну рецесію вперше в 2012 року. Експерти про це вже говорять сміливо. Також очевидно, що просадка економіки буде значною. Головним питанням тепер є - наскільки серйозними будуть наслідки. Готуватися треба до найгіршого можливого сценарію.

 

Читайте також: Die Welt: Макрон — спокусник Росії

 

Аннерозе Ташіро переконана, що Європа повинна вирішити суперечку між Японією та Південною Кореєю. Історична суперечка між Японією та Південною Кореєю не має кінця. Корейці бойкотують японську продукцію, але їх же економіка потерпає найбільше. Питання, яку позиція займе Європа, залишається відкритим. Треба бути відвертими, між Японією та Південною Кореєю не найкращі відносини. Причина цьому досить проста - історичні події, які міцно закарбувалися в пам’яті. І хоча Токіо вибачився за свої жахливі вчинки, повністю примиритися все ж надто складно. Багато громадян Південної Кореї просто бойкотують японські товари, адже до цих пір вважають їх окупантами. Останнім часом тертя між обома країнами посилилися. Токіо звинувачує Сеул в тому, що останній не хоче обмежувати свій експорт напівпровідників до Ірану та Північної Кореї. І через цю суперечку під загрозою виявилася угода про обмін розвідувальною інформацією. А це потрібно розуміти - надзвичайно важливий документ для врівноваження ситуації в регіоні. Тепер торговельна суперечка перейшла вже на безпековий рівень. Європа може показати обом країнам як потрібно примирятися та шукати хай і складний але компроміс. Адже це вигідно обом країнам. Їм потрібно переглянути свою економічну політику та спробувати поглянути на цю ситуацію з точки зору загальної безпеки. Це повинно стати найголовнішим для обох країн.

 

Читайте також: Нормандський формат: пастка нових можливостей

 

Томас Шмід пише про непотрібне благоговіння перед Гретою Тунберг. Злоба в її промовах свідчить лише про бажання звільнитися від комплексу “незрілої поганої дівчинки”. В них вона дала ще чіткіше зрозуміти, що її залучення до політики є помилковим. Політикам вже пора це визнати. Людині притаманно зачаровуватися. Це непогана якість, але часто є оманливою. Грета Тунберг є яскравим прикладом цього. Хочеться сказати, що вона просто не розуміє, що прогрес, проти якого вона так завзято виступає, неможливо зупинити. Альтернативи цьому немає. Вона відкидає всі його форми, навіть не припустивши, що лише при розвитку певних технологій, можна вирішити екологічні проблеми. Якщо залишити зараз все як -це вірна погибель. І це гірка правда, яку вона повинна осягнути. Грета Тунберг - це якась дивна гра з світовою громадською думкою. Вона не принесла нічого нового в глобальний порядок денний. А її злість та незадоволеність є ознаками внутрішнього дисбалансу. Зараз увага всіх потужних світових сил сконцентрована на дівчині, яка не може чітко пояснити проти чого вона виступає, а найголовніше в неї немає відповіді на питання як практично втілити власні ж ідеї. І це якраз сильно шкодить по серйозному сприйняттю тих екологічних викликів, які стоять перед людством. Її діяльність зовсім не стимулює до продуктивної трансформації ідей в ефективну роботу. Технології та інновації як ніколи потрібні планеті для вирішення екологічних проблем.

 

Читайте також: Французькі граблі у діалозі з Москвою

 

Ганнес Штайн запитується “чи весь уряд Трампа причетний до скандалу з Україною?”. Імпічмент загрожує на лише Дональду Трампу, а й декільком членам його уряду. Цей процес може принести тяжкі наслідки для країни і дати поштовх численним теоріям змов. Дональду Трампу погрожують імпічментом. У зв’язку з цим згадується Уотергейт. Річард Ніксон капітулював, але не пройшов через цю процедуру. З розслідування стало ясно, що в цій справі активно працювали семеро його людей. Вони брехали, маніпулювали, порушували закон. І саме на доказах проти цих людей базувалися звинувачення Ніксону. Тому цілком зрозумілим видається і те, що слідчим доведеться мати справу з найближчим оточенням нинішнього американського президента. Але чи знали вони про бажання Трампа вплинути на розслідування про сина Джо Байдена? Відповідь більше схиляється до того, що знали ніж навпаки. Але чи достатньо це для формування та обґрунтування звинувачення? Тобто необхідно констатувати, що довести цю справу до логічного кінця буде складно. Адже те, що може стати доказами протиправної діяльності Трампа та його оточення такими не є по суті, якщо керуватися законом а не емоціями. І тут потрібно відділити медійну сторону від юридичної. Вони - дуже різні. Ця справа з нібито тиском Трампа на Зеленського не буде простою ані для республіканців ані для демократів. Але щоб не отримати помилкові судження потрібно триматися юридичної лінії. Проте, видається, нас чекає гостросюжетний трилер.