Прес-релізи 2021-02-24 11:42

Лікування раку грудей

Рак молочної залози - одне з найчастіших онкологічних захворювань у жінок. Після впровадження мамографії як методу, з'явилася можливість діагностування раку молочної залози на ранній стадії, до появи симптомів. За кордоном хворобу не тільки можна вилікувати, але й зберегти груди жінки. Якщо ж потрібне видалення молочної залози, груди будуть відновлені з власних тканин або імплантів.

Діагностика

Діагностика раку починається після виявлення пухлини на мамографії при проходженні щорічного скринінгу, або в разі звернення жінки з симптомами: наявність пухлинного утворення в грудях, виділення с соску, зміна шкіри молочної залози.

Основним методом діагностики є біопсія. Лікар отримує зразок тканини для гістологічного дослідження. Методика дозволяє не тільки відрізнити рак від доброякісних утворень, а й уточнити діагноз: встановити гістологічний тип пухлини, визначити рецептори до гормонів (естрогенів та прогестрогену) та експресію HER2.

Для уточнення діагнозу необхідно визначити характеристики первинної пухлини: її розмір, взаємини з навколишніми тканини, а також наявність та кількість метастазів- найближчих і віддалених. Для цієї мети за кордоном застосовуються інструментальні дослідження: КТ, МРТ, сцинтиграфія, ПЕТ.

 

Хірургічне лікування

Зазвичай лікування раку грудей починається з хірургічної операції. Виконувані при цьому захворюванні втручання ділять на два типи:

  • Органозберігаючі операції (лампектомія, квадрантектомія, секторальна резекція);
  • Мастектомія (повне видалення молочної залози з лімфовузлами, іноді також з грудними м’язами).

За кордоном, по можливості, перевага надається органозберігаючим втручанням. Вони дають такі ж результати, що і мастектомія, якщо після операції проводиться опромінення.

Лампектомія може доповнюватися видаленням лімфовузлів. Цей етап операції зазвичай призводить до ускладнень, основне з яких- лімфедема (набряк руки). За кордоном виконується процедура, яка називається біопсія сторожового лімфатичного вузла. Вона дозволяє уникнути лімфодіссекції у деяких пацієнток. Лікар вводить синій барвник і радіофармпрепарат до області пухлини, а потім оцінює накопичення радіонукліда та барвника в найближчих лімфовузлах. Тільки ці 2-3 вузли видаляються для дослідження, і якщо в них немає метастазів, всі інші лімфатичні вузли лікар не видаляє.

До мастектомії вдаються при агресивних  типах раку, множинних або великихпухлинах. По можливості за кордоном  виконується менш  травматичні модифіковані варіанти мастектомії зі збереженням грудних м’язів, видаленням меншої кількості клітковини. Якщо це можливо, то зберігається шкіра сосково-ареолярного комплексу.

Після операції видалення пухлини може бути виконана одномоментна або відстрочена реконструкція. Для відновлення молочної залози використовуть власні тканини або імпланти. При двоетапній реконструкції лікар може встановити експандер, щоб розтягнути шкіру молочної залози перед встановленням імпланту.

 

Променева терапія

Після органозберігаючих операцій завжди проводиться променева терапія. Після мастектомії вона зазвичай не потрібна, але деяким пацієнткам вона необхідна. Опромінення знижує ризик рецидиву пухлини.

Зазвичай променева терапія триває кілька тижнів. Але за кордоном також застосовується програми прискореного часткового опромінення молочної залози. Вони передбачають дистанційне опромінення або брахітерапію протягом 5 днів. У деяких клініках застосовується інтраопераційна променева терапія, що дозволяє зруйнувати залишки ракових клітин радіацією під час операції, до ушивання рани.

 

Медикаментозне лікування

Більшості пацієнтів необхідна хіміотерапія при раку молочної залози. Її призначають після операції. Іноді хіміотерапію починають до операції, щоб зменшити пухлину.

На 4 стадії захворювання медикаментозне лікування стає основним, так як радикальні операції не проводяться. За кордоном застосовується хіміотерапія, а в деяких випадках також гормональна і таргетна терапія раку молочної залози.

 

Куди звертатись

Щоб пройти лікування раку грудей за кордоном, скористайтесь послугами Booking Health. Ми підберемо для вас підходящу клініку, лікарі якої спеціалізується на онкологічних захворюваннях і домагаються кращих результатів в їх лікуванні.

Вартість операції з видалення раку молочної залози для вас буде нижче- ціни знижуються за рахунок відсутності коефіцієнтів для іноземних пацієнтів. Компанія Booking Health організовує вашу поїздку, надасть перекладача, забезпечить трансфер з аеропорту в клініку та назад.