Прес-релізи 2021-02-18 13:43

Чому не варто економити на страхуванні квартири

Не дарма будинок називають фортецею. Це дійсно місце, де можна відчути себе в безпеці, в затишку, бути таким, як ти є. У своєму будинку немає необхідності прикидатися і хитрувати, тут можна розслабитися і просто відпочити від турбот, залишивши проблеми за вхідними дверима.

Квартира – місце, де завжди добре. Подбайте про неї – оформіть страховку нерухомості, яка допоможе захистити вашу «фортецю» від вогню, води і зловмисників. Звичайно, попередити події страховка навряд чи зможе. Але її грамотне оформлення дозволить мінімізувати неприємні наслідки після потопів, пожеж, крадіжок та інших неприємностей.

Прийнявши рішення застрахувати квартиру, власники нерухомості стикаються з однією з поширених проблем – вибором страхової компанії. Пропозицій на українському ринку безліч, всі вони в чомусь схожі, чимось відрізняються. Різняться страховки і вартістю – можна знайти поліс за дуже високими розцінками, а можна – за досить скромною ціною. Чи варто економити і купувати дешеве страхування?

Чим небезпечна економія при виборі страховки

Мінімальний річний страховий внесок – це, як мінімум, ризик не отримати виплати в разі виникнення найпоширеніших страхових ситуацій. Чим більше ризиків покриває поліс – тим дорожче він коштує. Страховка за мінімальною ціною може і включає необхідні вам пункти, але навряд чи забезпечує гідне покриття збитків в разі їх настання.

Чому не можна економити на страхуванні нерухомості? При розрахунку вартості страховки враховуються такі чинники як:

• базовий тариф (відсоток від вартості житла);

• набір ризиків, які включаються в договір.

Часто для зниження вартості страховки клієнти свідомо занижують вартість житла, зменшуючи, таким чином, щорічний платіж. Але не варто забувати, що від зазначеної вартості житла залежить і розмір страхових виплат – зменшуючи перше ви автоматично знижуєте друге. Пам’ятайте – в реальності ремонт обійдеться набагато дорожче, ніж коштує страховка. Не варто йти на шахрайство – за нього доведеться заплатити з власної кишені і по закону.

Не слід і завищувати штучно вартість нерухомості з метою отримання компенсації в більшому розмірі. Не забувайте – для оцінювання збитку скликається експертна комісія, яка при розрахунку розміру виплат використовує тільки реальні ринкові ціни житла. Велику компенсацію ви не отримаєте, зате за страховку заплатите більше.

Заради економії не варто і скорочувати кількість ризиків, зазначених в полісі. Як правило, серед страхових випадків вказують пожежі, стихійні лиха, протиправні дії третіх осіб. Можна застрахувати житло лише від одного будь-якого ризику, але варто пам’ятати – при настанні інших ситуацій компенсацію ви не отримаєте. При цьому економія на страховці буде мінімальною, адже основну частину суми страхова компанія розраховує від вартості житла.