Прес-релізи 2021-02-08 16:40

Який MacBook підійде саме вам

 

Який MacBook підійде саме вам

Лінійка MacBook пропонує менше варіантів, ніж Windows, але обрати з представлених моделей буває складно. Треба враховувати вартість, поставлені перед технікою завдання й хоча б мінімум необхідних характеристик для комфортного використання. 

Купувати краще за все Macbook в Eldorado, та перед цим варто дізнатися всі нюанси вибору з нашої статті.

 

На що звернути увагу під час купівлі

У 2021 році актуальними залишаються моделі Air і Pro 13.

MacBook Air – чудовий варіант для початкового рівня користування: для роботи в інтернеті, перегляду відео, для простих ігор без претензії на ультраналаштування графіки.

“Повітряна” (Air) версія підійде для домашнього або саме офісного застосування: тут зручно працювати з документами, редагувати статті, листуватися з діловими партнерами або роздивлятися фотографії з виробництва. 

А от працювати з графікою або монтувати відеоролики складно, та й навряд чи потрібно.

Єдина рекомендація: втримайтесь від спокуси придбати Lite-модель на 128 ГБ SSD. Місця там дуже мало, враховуючи, що система візьме свої 11–12 ГБ. Зберігати великі проєкти незручно, а в дорогу завантажити у Blu-Ray навіть два-три фільми вже буде проблема. Можна, звісно, придбати зовнішній SSD, щоб мати запасний дисковий простір, але диск разом із важливою презентацією легко й забути.

Pro 13. Ця версія потішить 10 годинами автономності й максимально зручним екраном IPS 2560 x 1600. Представлений у листопаді Apple M1 показує дивовижні результати в синтетичних тестах і польових умовах праці. Робота зі складною графікою – будь ласка, монтаж відео 4К – без проблем, хочете робити це одночасно – ноут до ваших послуг!

Базових 256 ГБ SSD на якийсь час вистачить, та зовнішній диск все ж краще докупити. Зате вас порадує легка вага пристрою, приємний дизайн і чудовий баланс стилю, потужності й швидкості. Вартість відповідає характеристикам.

Чи варто відразу задивлятися на останні моделі

Якщо хочете відчути дух інновацій за першого вмикання – так. Однак остаточне ваше рішення повинне базуватися на завданнях, поставлених перед технікою. Навіщо переплачувати втричі через вихвальне бажання мати останню модель ноутбука. 

Для початку підійде й Air минулих випусків. Проте не рекомендуємо розглядати базовий MacBook – він має непогані характеристики, але конкурувати з версією Air йому вже несила.

До чого потрібно звикати після переходу на macOS

Користувачі, які зростали на Windows, помітять комфорт у роботі на macOS лише за тиждень або два її використання. 

Спочатку буде незвично, бо між цими системами є значні відмінності:

  • налаштування системи мінімальні, одразу після покупки можна розпочинати роботу;
  • забудьте про чергову нову папку: 21-шу, 22-гу, 23-тю, бо відтепер всі програми потрапляють у логічне місце – “Програми”;
  • гарячі клавіші зручні, їх небагато. Підтримуються легкі й зручні жести;
  • можна переглядати документи й фото без відкриття програми, затиснувши пробіл;
  • програмне забезпечення створювали саме під ваше “залізо”. Утиліти з офіційного магазину оптимізовані, стабільні й готові до роботи.

Спочатку є велика спокуса встановити Windows на свій MacBook, зробити це можна офіційно. Та боріться з цим бажанням: зрозуміти логічність і простоту архітектури macOS можна, тільки якщо скористатися цією системою самостійно.