Найпоширеніші «легенди» про системи кондиціонування здаються їхнім потенційним власникам непереконливими. До того ж, медики та інші експерти вже давно успішно розвінчали п'ятірку відомих міфів.
Міф №1: Небезпека для алергіків та людей з чутливою шкірою
За легендою пристрої для кондиціонування сильно сушать повітря і сприяють поширенню побутового пилу, бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів по всій території житлового приміщення. Це негативно впливає на стан здоров’я алергіків та людей з підвищеною чутливістю шкіряного покрову.
Реальність: Завдяки вбудованим фільтрам кондиціонери очищують повітря. Крім того, існують моделі, оснащені зволожувачами та іонізаторами. Їхня експлуатація позитивно впливає на мікроклімат в цілому і на самопочуття користувачів зокрема.
Замовити оснащений зволожувачем і очищувачем повітря кондиціонер с Wi-Fi можна тут https://www.moyo.ua/bt/klimaticheskaya-tekh/kondicionery/wi-fi/.
Міф №2: Кондиціонер – найголовніша причина появи застудних захворювань
Напевно, кожна людина хоча б раз у житті чула застереження щодо перебування поряд з внутрішнім блоком спліт-системи. На думку скептиків, саме вплив холодного потоку повітря призводить до появи застуди.
Реальність: Насправді ж причиною респіраторних інфекцій найчастіше слугують віруси та бактерії, а не переохолодження. До того ж, щоб замерзнути від кондиціонера, необхідно просидіти під ним принаймні кілька годин поспіль.
Міф №3: Експлуатація спліт-систем часто призводить до отруєння холодоагентом
За версією авторів цього міфу навіть мінімальний витік фреону може спровокувати сильне отруєння. Існує думка, що достатньо всього кілька разів вдихнути повітря у кімнаті, в якій встановлено несправний кондиціонер, щоб потрапити в лікарню з сильною інтоксикацією.
Реальність: Отруїтись фреоном від кондиціонера справді можна, якщо мова йде про надпотужний промисловий пристрій з токсичним агентом холоду. У побутових же спліт-системах заведено використовувати нейтральний фреон, який у невеликих кількостях не чинить згубного впливу на людський організм.
Міф №4: Кондиціонери працюють дуже шумно
Прихильники різних «страшилок» про системи кондиціонування запевняють, що кондиціонери під час роботи продукують сильний шум, який може стати причиною головного болю та інших неприємностей.
Реальність: Спліт-системи дійсно працюють не беззвучно. При цьому шум, який вони створюють, жодним чином не заважає комфортному перегляду телевізора, читанню чи відпочинку. Деякі моделі навіть підтримують спеціальний нічний режим, у якому функціонують зовсім тихо.
Міф №5: «Мертве» повітря
Скептики впевнені, що кондиціонери «вбивають» аероіони і роблять повітря «мертвим» – небезпечним для органів дихання людини.
Реальність: Цей абсурдний міф не має жодного раціонального підґрунтя. Аероіони вільно проходять через фільтри спліт-систем і, відповідно, залишаються «живими».
Українці намагаються не довіряти безпідставним теоріям про шкоду та небезпечність кондиціонерів. Якщо ж ті чи інші твердження про кліматичну техніку викликають сумніви, перевірити їх правдивість дуже просто в авторитетних джерелах.