Прес-релізи 2020-03-17 09:53

Чи вірять українці міфам про кондиціонери: 5 найпоширеніших стереотипів про кліматичну техніку

Українці поділилися думкою щодо популярних міфів про кондиціонери. Як виявилося, стереотипним уявленням про цю кліматичну техніку сьогодні не вірить більшість користувачів.

 

Найпоширеніші «легенди» про системи кондиціонування здаються їхнім потенційним власникам непереконливими. До того ж, медики та інші експерти вже давно успішно розвінчали п'ятірку відомих міфів.

 

Міф №1: Небезпека для алергіків та людей з чутливою шкірою
За легендою пристрої для кондиціонування сильно сушать повітря і сприяють поширенню побутового пилу, бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів по всій території житлового приміщення. Це негативно впливає на стан здоров’я алергіків та людей з підвищеною чутливістю шкіряного покрову. 

 

Реальність: Завдяки вбудованим фільтрам кондиціонери очищують повітря. Крім того, існують моделі, оснащені зволожувачами та іонізаторами. Їхня експлуатація позитивно впливає на мікроклімат в цілому і на самопочуття користувачів зокрема. 

 

Замовити оснащений зволожувачем і очищувачем повітря кондиціонер с Wi-Fi можна тут https://www.moyo.ua/bt/klimaticheskaya-tekh/kondicionery/wi-fi/.

 

Міф №2: Кондиціонер – найголовніша причина появи застудних захворювань
Напевно, кожна людина хоча б раз у житті чула застереження щодо перебування поряд з внутрішнім блоком спліт-системи. На думку скептиків, саме вплив холодного потоку повітря призводить до появи застуди. 

 

Реальність: Насправді ж причиною респіраторних інфекцій найчастіше слугують віруси та бактерії, а не переохолодження. До того ж, щоб замерзнути від кондиціонера, необхідно просидіти під ним принаймні кілька годин поспіль. 

 

Міф №3: Експлуатація спліт-систем часто призводить до отруєння холодоагентом
За версією авторів цього міфу навіть мінімальний витік фреону може спровокувати сильне отруєння. Існує думка, що достатньо всього кілька разів вдихнути повітря у кімнаті, в якій встановлено несправний кондиціонер, щоб потрапити в лікарню з сильною інтоксикацією.

 

Реальність: Отруїтись фреоном від кондиціонера справді можна, якщо мова йде про надпотужний промисловий пристрій з токсичним агентом холоду. У побутових же спліт-системах заведено використовувати нейтральний фреон, який у невеликих кількостях не чинить згубного впливу на людський організм.

 

 

Міф №4: Кондиціонери працюють дуже шумно
Прихильники різних «страшилок» про системи кондиціонування запевняють, що кондиціонери під час роботи продукують сильний шум, який може стати причиною головного болю та інших неприємностей.

 

Реальність: Спліт-системи дійсно працюють не беззвучно. При цьому шум, який вони створюють, жодним чином не заважає комфортному перегляду телевізора, читанню чи відпочинку. Деякі моделі навіть підтримують спеціальний нічний режим, у якому функціонують зовсім тихо. 

 

Міф №5: «Мертве» повітря
Скептики впевнені, що кондиціонери «вбивають» аероіони і роблять повітря «мертвим» – небезпечним для органів дихання людини.

 

Реальність: Цей абсурдний міф не має жодного раціонального підґрунтя. Аероіони вільно проходять через фільтри спліт-систем і, відповідно, залишаються «живими».

 

 Українці намагаються не довіряти безпідставним теоріям про шкоду та небезпечність кондиціонерів. Якщо ж ті чи інші твердження про кліматичну техніку викликають сумніви, перевірити їх правдивість дуже просто в авторитетних джерелах.