Новини 2020-10-30 19:53

Загиблі військові, ситуація з КСУ та рекордна кількість хворих на COVID-19. Головне за 30 жовтня

Тиждень.ua зібрав головні новини цієї п'ятниці.

 

Стали відомі імена загиблих на Донбасі військових

 

Унаслідок обстрілу, здійсненого збройними формуваннями Російської Федерації під Водяним 29 жовтня, загинули сержанти 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Володимир Бондарюк і Михайло Старостін. Імена загиблих повідомила пресслужба підрозділу. Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі ініціювала термінове засідання підгрупи з безпеки у ТКГ через через загибель двох військових на Донбасі.

 

Рекорд. COVID-19 виявили у понад 8 тисяч людей

 

Cтаном на 9:00 п’ятниці, 30 жовтня, в Україні зафіксовано 8 312 нових випадків COVID-19 - рекорд кількості нових хворих за добу. Водночас за добу одужали 3 394 пацієнти.

 

Зеленський запропонував парламенту припинити повноваження чинного складу КСУ

 

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу Конституційного Суду України, котрий ухвалив рішення щодо скасування відповідальності за неправдиві дані в деклараціях. Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті є ознаки конституційного перевороту в Україні. Крім того, КСУ зазначив, що підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство має чітко визначати коло суб'єктів злочину. Свою чергою, у п’ятницю, 30 жовтня, під Конституційним судом України зібралися кілька сотень людей, незгодних з рішенням суду щодо електронного декларування.

 

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький на брифінгу 30 жовтня заявив, що давав присягу, а тому без об'єктивних причин на не збирається йти у відставку на вимоги тієї чи іншої людини.

 

Своєю чергою, Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) розпочало публікацію переліку осіб - як чинних, так і колишніх посадовців, - які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.

схожі новини