Новини 2020-10-16 09:01

Євродепутатка: Сподіваємося, що в певний момент тиск буде достатнім, щоб Лукашенка або покинув пост, або погодився на переговори

Така потреба вже більш ніж назріла на сьогодні.

У Європейському Союзі  сподіваються, що в певний момент тиск як ззовні, так і всередині буде достатнім, щоб Аляксандр Лукашенка або покинув пост, або висловив готовність до переговорів за будь-якого формату національним круглим столом. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла євродепутатка, перша заступниця голови делегації Європарламенту в Парламентському комітеті асоціації між Україною та Євросоюзом Віола фон Крамон-Таубадель.

 

За її словами, така потреба вже більш ніж назріла на сьогодні.

 

«Гадаю, ми показали, що пані Святлану Ціханоуську тут, у Брюсселі та Берліні, дуже тепло приймають. Вона також була в Польщі, до того — у Вільнюсі. Мала зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном, іншими міжнародними і європейськими лідерами. Усі вони показали, що саме за неї проголосували виборці. Попри те, нам потрібно жити з реальністю, а вона нині така: Лукашенка все ще тримається на посаді, протести тривають, репресії й тортури у в’язницях…», — сказала вона.

 

За словами Крамон-Таубадель, ЄС намагається висловити більше солідарності з народом Білорусі, ухваливши дуже жорсткий пакет санкцій, а також підтримку, як вона сподівається, незалежних медіа й громадянського суспільства.

 

«Я розраховую, що ми запровадимо пакет підтримки для відрахованих науковців і студентів, оскільки бачимо репресії, особливо проти університетських структур. Ми також спробуємо підтримати робітників, які вийшли на страйк. Отже, ми справді з’ясовуємо, які саме групи є найбільш постраждалими від режиму Лукашенки, і намагаємося підтримувати їх, наскільки можемо. Водночас, із боку міжнародної політики, теж маємо чинити більший тиск на союз Білорусі та Росії. Я маю на увазі, що приїзд журналістів із Москви, щоб виконувати роботу замість білоруських колег, — це неприйнятно, і насправді вони теж повинні бути включені до санкційного списку ЄС», — наголосила євродепутатка.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини