Новини 2020-10-07 18:13

У Європарламенті звернулися до білоруських військових

Виконання злочинних наказів - теж злочин.

У Європарламенті 25 депутатів з різних політичних груп направили лист військовому керівництву Білорусі, у якому закликали не виконувати накази Аляксандра Лукашенкаи і не ставати частиною його "військової хунти". Про це 7 жовтня повідомляють на сайті литовських європарламентарів з групи Європейської народної партії.

 

Євродепутати додали, що вважають таємну інавгурацію Лукашенки незаконною.

 

"Ви, армія і поліція, теж білоруси та такі ж люди, як ті, які мирно протестують на вулицях, вимагаючи своїх прав і справедливих виборів. Ви повинні захищати мирних жителів, а не бити та залякувати їх, у тому числі вагітних жінок і людей похилого віку. Це історичний поворот, в якому ви повинні прийняти правильне рішення - стати учасником державного перевороту і військової хунти або встати на захист історії та мирних жителів Білорусі, які просто вимагають поваги своїх прав", - пишуть у зверненні.

 

Євродепутати наголосили, що виконання злочинних наказів - теж злочин, і воно буде розслідуване міжнародним співтовариством. Вони закликали військових і правоохоронців "не допустити незаконного захоплення влади".

 

Нагадаємо, у Білорусі здійснили щонайменше 13 550 затримань під час президентської кампанії та протестів проти фальсифікації президентських виборів 9 серпня.

схожі новини