Новини 2020-08-31 12:05

У Києві біля Мін'юсту проходить виставка проти фальсифікацій у справі Шеремета

На виставці присутня фігурантка справи, лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко.

У Києві у понеділок, 31 серпня, біля приміщення Міністерства юстиції за адресою вулиця Січових Стрільців, 73 проходить виставка "Досить брехні" проти фальсифікації матеріалів у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це повідомляє Укрінформ.

 

На виставці присутня фігурантка справи, лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко.

 

"Це інсталяція, яку ми бачимо тут, ці докази, які тут зі сторони обвинувачення, але, на наш погляд, вони є антидоказами, бо кожен цей доказ спростовує нашу причетність до того, у чому нас звинуватили, а конкретно - у вбивстві Павла Шеремета", - сказала Кузьменко.

 

 

 

 

За її словами, кожне зображення на виставці присвячене певному “доказу”, тут зібрані всі порушення у справі і “тут показано, що насправді це не так".

 

Кузьменко також зазначила, що в понеділок має розпочатися розгляд дисциплінарної скарги на дії експертів, які, за її словами, причетні до фальшування справи.

 

"Сьогодні має тут бути засідання колегії по скарзі, по якій відкрито дисциплінарне провадження і яка стосується психологічної експертизи невербальної поведінки, за якою, наприклад у мене, - це єдиний доказ моєї причетності. Але вона (експертиза - ред.) була проведена за неіснуючою методикою, всупереч наказу, виданому Міністерством юстиції від 8 жовтня 1998 року, 53/5, який каже про те, що експерти не можуть виходити за рамки своїх спеціальних знань. А ця експертиза була проведена зі всіма порушеннями: вона порушила мету, предмет своєї експертизи і вона порушила методику", - заявила Кузьменко.

 

 

Вона висловила сподівання, що експерти, щодо яких має розглядатися скарга, прийдуть, бо це засідання призначається вже втретє.


На виставці також присутні близько двох десятків активістів, цивільний чоловік Кузьменко Петро Кіян, народний депутат від "Євросолідарності" Ірина Фріз та інші.

 

Організатори виставки - ГО "Основа майбутнього", Рух опору капітуляції, спільноти Free Riff та Free Dr Kuzmenko.

 

Як повідомлялося, Шевченківський районний суд Києва у вівторок, 25 серпня, призначив дату першого засідання, на якому почнуть розглядати обвинувальний акт щодо фігурантів справи Шеремета - Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь - на 4 вересня 12:00. 

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі фігурують Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.

схожі новини