Новини 2020-04-27 11:09

В Італії оголосили другу фазу послаблення карантину

Деякі підприємства можуть відновити роботу вже цього тижня.

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте 26 квітня оголосив про перехід до другої фази пом’якшення карантину. Про це пише il messaggero.

 

Друга фаза послаблення карантину передбачає, що з 4 травня роботу відновлять підприємства, будівельні компанії та деякі оптові торговці. За два тижні  запрацює роздрібна торгівля.  

 

Окрім тогО, стратегічні та орієнтовані на експорт підприємства можуть відновити роботу вже з 27 квітня, якщо отримають дозвіл від місцевих префектів.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

Італія стала епіцетром хвороби в Європі.