Новини 2020-03-17 18:46

Карантин. У Харкові закриють заклади громадського харчування та ТРЦ

Обмеження діятимуть з 17 березня по 3 квітня.

З 17 березня по 3 квітня в Харкові закриють заклади громадського харчування, торгово-розважальні та фітнес-центри, заклади культури. Таке рішення ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у вівторок, 17 березня, передає «Укрінформ».

 

«Від сьогодні по 3 квітня забороняється робота суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів. Мова про заклади громадського харчування: ресторани, кафе, - а також торгово-розважальні та фітнес-центри, заклади культури, торгівельного і побутового обслуговування населення», - зазначила директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міськради Вікторія Китайгородська.

 

За її словами, не забороняється роздрібна торгівля (йдеться про продукти харчування, пальне, засоби гігієни, лікарські засоби та вироби медичного призначення, засоби зв’язку), провадження банківської та страхової діяльності.

 

«Також не забороняється торгівельна діяльність з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень, причому за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту», - додала Китайгородська.

 

За словами заступника міського голови Харкова Ігоря Терехова, від завтра буде закритий кожен непродовольчий ринок.

 

Зазначимо: з 20:00 17 березня також зачиняється харківський метрополітен.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. В Україні зафіксовано щонайменше 7 випадків зараження, одна людина померла.