Новини 2020-02-10 19:42

Українські тест-системи для виявлення коронавірусу можуть з’явитися цього тижня – МОЗ

Наразі тієї кількості тест-систем, які є в Україні, достатньо для опрацювання поточних рутинних випадків і уточнення тих діагнозів, які ставлять на рівні областей.

Українські тест-системи для виявлення китайського коронавірусу можуть з’явитися цього тижня. Про це на брифінгу розповів очільник Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Ігор Кузін, передає «Укрінформ» у понеділок, 10 лютого.

 

«Ми також маємо інформацію від приватних організацій, які вже також розробляють наші вітчизняні тест-системи. За їх повідомленнями, вже цього тижня у нас може бути доступ до цих систем українського виробництва», - сказав Кузін.

 

Він додав, що наразі тієї кількості тест-систем, які є в Україні, достатньо для опрацювання поточних рутинних випадків та уточнення діагнозів, які ставлять на рівні областей.

 

У МОЗ розраховують, що протягом інкубаційного періоду Україна отримає ще партію тест-систем, або використає ті, що зроблені в Україні.

 

Зауважимо: станом на 10 лютого у світі зареєстровано  40 536 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 910 – летальні. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку зараження не зафіксовано. У МОЗ нагадують, що ризики інфікування 2019-nCoV для населення Європи нині невисокі.

 

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

  

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 

 

3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. Як стало відомо 5 лютого, системи для виявлення коронавірусу прибули на українську митницю.

 

11 лютого відбудеться евакуація українців з Уханя до Києва.