Новини 2020-02-10 12:41

Більшість країн-членів НАТО не підтримують необхідність військового захисту союзників у разі нападу Росії - опитування

В середньому по 16 країнах 50% опитаних вважають, що їхня країна не повинна захищати союзника в разі нападу Росії, а 38% - що повинна.

Більшість громадян підтримують необхідність військового захисту союзників у разі гіпотетичного нападу Росії лише в п’яти з 16 держав-членів НАТО  Про це свідчать дані опитування Pew Research Center.

 

Image result for нвато

Варто зазначити, що на запитання, чи повинна їхня країна використовувати військову силу для захисту союзника по НАТО від гіпотетичного нападу Росії, тільки в п'яти з 16 опитаних державах-членах - Нідерландах, США, Канаді, Британії та Литві - половина або більше відповіли ствердно.

 

В середньому по 16 країнах 50% опитаних вважають, що їхня країна не повинна захищати союзника в разі нападу Росії, а 38% - що повинна.

 

Крім того, віра в те, що їхня країна повинна відповісти на гіпотетичний напад Росії на союзника по НАТО, з часом стала менш поширеною в декількох країнах. Наприклад, в Італії лише чверть в 2019 році говорить, що їхня країна повинна захищати союзника по НАТО, в порівнянні з чотирма з десяти в 2015 році. Аналогічне зниження за цей період відбулося в Польщі (-8 процентних пунктів), Іспанії (-7) і Франції (-6). Однак у Британії з 2015 року підтримка захисту країни-члена НАТО зросла (+6).

 

Більша частина опитаних в 10 країнах-членах НАТО вважають, що їхня країна не повинна застосовувати силу для захисту союзника по НАТО в разі нападу Росії. Це включає більшість у Болгарії, Італії, Греції, Німеччині та Іспанії. У Польщі настрої розділилися

 

Нагадаємо, що 3 лютого повідомили про плани США направити до Європи тисячі військових на найбільші навчання НАТО. Це стане наймасштабнішим розгортання американських військ у регіоні за останні 25 років. У навчаннях візьмуть участь 37 тисяч солдатів із 18 країн. Наголошують, що вони не спрямовані проти будь-якої країни, а повинні показати сильну прихильність США до НАТО, свободи та безпеки Європи.

схожі новини