Новини 2020-01-22 10:30

Україна проти розведення сил по всій лінії розмежування – Загороднюк

Це суперечить суті Мінських угод і призведе до замороження конфлікту, що категорично не влаштовує Київ.

Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що Україна проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі. Про це він розповів в «Інтерфакс-Україна» у середу, 22 січня.

 

«Ми виступаємо проти розведення по всій лінії, адже такий шлях є помилковим, і таким, що суперечить самій суті Мінських угод. Насправді є багато причин, але це основна», - сказав Загороднюк.

 

Він зазначив, що розведення по всій лінії розмежування може зайняти роки. Відтак воно б перейшло в заморожений конфлікт, що категорично не підходить Києву.

 

«Деякі політики говорили і зараз говорять: визнаваймо це замороженим конфліктом. Це є неправильний шлях, тому що він фактично фіксує угоду з ситуацією, яка є зараз, і каже: ну все, це нам підходить, це нам не підходить формально, але ми погоджуємося, що нехай так воно і буде. Тоді напруга знімається, вже ніхто не говорить про повернення територій або говорить дуже мляво, і точно знімається напруга з усього міжнародного співтовариства, починає лобіюватися зняття санкцій, і все це буде тривати десятиліттями», - сказав Загороднюк.

 

За його словами, якщо Мінські угоди будуть виконуватися, то в суцільному розведенні по всій лінії немає сенсу.

 

«Цю війну можна завершити - вони повинні просто виконати Мінські угоди і піти. У світі є різні конфлікти, є непорозуміння. Але у нас на сході України не було конфліктів до 2014 року, ніяких переслідувань на етнічному або мовному ґрунті. Це конфлікт, який був створений в 2014 році абсолютно штучно. Як він був створений, так само його і можна завершити. Якщо Мінські угоди виконувати, то в суцільному розведенні по всій лінії немає сенсу», - уточнив Загороднюк, повідомивши, що українська сторона визначила нові ділянки розведення сил ще минулоріч.

 

Нагадаємо, 29 жовтня 2019 року в районі Золотого-4 на Луганщині почався процес розведення сил з обох сторін (дзеркальний). 1 листопада він завершився

 

11 листопада практичний етап розведення завершився також на ділянці №3 Петрівське-Богданівка.

   

14 листопада президент РФ Владімір Путін заявив, що «треба розвести по всій лінії, щоб хоч гармати не стріляли, щоб люди не гинули, це точно треба зробити якомога швидше...».

схожі новини