Новини 2020-01-21 11:28

Парламентські вибори. На Луганщині провели обшуки через підкуп виборців

Під час слідчих дій були знайдені та вилучені чорнові записи, списки осіб причетних до злочинної схеми, агітаційна література та комп’ютерна техніка.

Правоохоронці провели у Луганській області 23 обшуки у розслідуванні щодо підкупу виборців на виборах до Верховної Ради. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

 

Зазначається, що слідчі дії були проведені 18 січня 2020 року.

 

"Слідчі дії пройшли у осіб, які, ймовірно, брали участь у розповсюдженні та передачі грошових коштів виборцям за голосування за одного з кандидатів у народні депутати", - йдеться у повідомленні.

 

За даними слідства, на той час існувала розгалужена злочинна схема підкупу виборців. Ймовірно, що особи наближені до одного з кандидатів у народні депутати як регіональні представники благодійної організації передавали грошові кошти розповсюджувачам. Вважається, що розповсюджувачі безпосередньо здійснювали підкуп виборців, передаючи їм гроші у розмірі близько 100 грн за голосування на користь одного з кандидатів у народні депутати.

 

Так, під час проведення обшуків були знайдені та вилучені чорнові записи, списки осіб причетних до злочинної схеми, агітаційна література та комп’ютерна техніка.

 

Наразі в кримінальному провадженні призначено проведення експертиз. Надається оцінка діям вказаних осіб та вирішується питання щодо наявності ознак організованої злочинної групи.

 

Як повідомлялось, 21 липня 2019 року відбулися дострокові вибори до Верховної Ради України. За результатами підрахунку, найбільше голосів отримала партія "Слуга народу", за яку проголосували 43.16% виборців. Друге місце у партії "Опозиційна платформа За життя" з 13.05% голосів. 

схожі новини