Новини 2019-12-20 19:34

Суд дозволив зняти електронний браслет із Гладковського

Про це повідомив адвокат підозрюваного.

Вищий антикорупційний суд дозволив зняти електронний браслет з колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем. Про це повідомив  адвокат підозрюваного Руслан Волинець, передає Громадське

 

"Так, суд сьогодні дозволив зняти із підзахисного електронний браслет. Ми надали відповідні докази його належної процесуальної поведінки впродовж цих двох місяців. Прокурори просили продовжити усі обов'язки, ми просили зняти браслет. Суд дозволив і його вже зняли", — зазначив Руслан Волинець. 

 

Водночас адвокат додав, що усі інші обов'язки покладені на Гладковського суд продовжив, паспорти йому не повернули. 

 

Нагадаємо, 17 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро затримали Гладковського  дорогою з аеропорту "Бориспіль".

 

Гладковському інкримінують зловживання владою або службовим становищем та декларування недостовірної інформації. Зокрема, користаючись владними повноваженнями, Гладковський забезпечив закупівлю держкоштом автомобілів МАЗ 6317 за завищеними цінами в дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №22". Воно входить до складу ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", яке належить Гладковському. Відтак державі було завдано понад 10,62 млн грн  збитків.

 

Вадночас Гладковський заперечив, що він є кінцевим бенефіціаром "Богдан Моторс". За його словами, він працює в корпорації «Богдан». Як пояснив Гладковський, туди входить і "Богдан Моторос", але воно не є підзвітне "Богдан".

 

Крім того, екс-посадовець не задекларував доходи дружини від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, а саме 54 тис. доларів за 2016 рік, 63 тис. доларів за 2017 рік та 47,5 тис. доларів за 2018 рік.

 

19 жовтня Вищий антикорупційний суд відправив Гладковського під арешт на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10 мільйонів 623 тисячі 130 грн.

 

21 жовтня «близькі» перерахували 10 млн грн застави. Того ж дня Гладковський вийшов з СІЗО.