Новини 2019-12-11 19:37

Кримський «суд» залишив під вартою фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»

Мова йде про Різу Ізетова та Аліма Карімова.

У середу, 11 грудня, в окупованому Криму так званий Верховний «суд» не задовольнив апеляційну скаргу щодо фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» (друга сімферопольська група) Різи Ізетова і Аліма Карімова.  Про це у Facebook повідомила «Кримська солідарність».

 

Відтак, Ізетов і Карімов залишаться під вартою до 15 лютого 2020 року.

 

Як зазначається, слухання проходило в закритому режимі по відеоконференцзв'язку.

 

Як відомо, 27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі учасників «Кримська солідарність». Всього було затримано 23 осіб, серед них – Ізетов і Карімов. Київський «райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів. 29 березня їх перевезли в Ростовську область, де вони утримувалися в п'яти СІЗО. П'ятьох із заарештованих підозрюють в «організації діяльності терористичної групи». Решті інкримінують «участь в діяльності терористичної організації».

 

Нагадаємо, також 11 грудня трьом фігурантам красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» Рустему Емірусеїнову, Арсену Абхаїрову і Ескендеру Абдулганієву вручили обвинувальний висновок.

 

Ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в Росії (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» - Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи.

схожі новини