Новини 2019-12-06 11:53

В Україні зменшилася кількість прихильників «миру за будь-яку ціну» - опитування

Такої позиції дотримуються 14% громадян.

В Україні зменшилася кількість людей, які вважають, що заради миру з Росією варто погоджуватися на будь-які компроміси. Такої думки дотримуються 14%. Про це йдеться в опитуванні фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, оприлюдненого у п’ятницю, 6 грудня.

 

«14% українців вважають, що заради миру варто погоджуватися на будь-які компроміси. Порівняно з червнем 2019 року кількість прихильників цієї точки зору зменшилася на 6%», - ідеться в повідомленні.

 

Ще 58,5% вважають, що заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі (порівняно з 49% у червні). Зазначається, що позиція – «йти на компроміси, але не на всі» переважає в усіх регіонах. На будь-які компроміси більш схильні йти громадяни у Південному (24%) та Східному (18%) регіонах і значно менше – у Центральному (10%) та Західному (13%) регіонах.

 

Натомість на Заході (29%) та в Центрі (20%) порівняно більше тих, хто думають, що мир на Донбасі може встановитися лише з позиції сили – коли одна зі сторін переможе. Більшість українців вважають, що найбільш ефективними заходами для досягнення миру є відновлення нормального життя на звільнених територіях (32%) та міжнародний тиск на Росію (також 32%). Ще 15% вважають ефективним надання «ДНР» та «ЛНР» особливого статусу в межах України. При цьому, близько 22% респондентів не визначилися з відповіддю на це запитання.

 

Як і раніше, українці вважають неприйнятними більшість компромісів, на яких наполягає Росія, з посиланням на Мінські домовленості. Найменш прийнятними є: проведення виборів на умовах бойовиків, амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ та формування силових органів ОРДЛО лише із місцевих представників.

 

 

Опитування було проведене 4 по 19 листопада 2019 року в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета.

 

Нагадаємо, 9 грудня в Парижі відбудеться зустріч у «нормандському» форматі – саміт щодо вирішення збройного конфлікту на сході України.

 

схожі новини