Новини 2019-11-20 13:04

"Головне - щоб влада не здавала інтересів країни". Політв'язень Шумков написав з колонії РФ

Лист датований 16 листопада.

Український політв'язень Олександр Шумков, якого помістили у ШІЗО в російській колонії, заявив, що протримається, головне - щоб влада не здавала інтересів країни. Про це Шумков повідомив у листі, якого 20 листопада оприлюднила тітка ув'язненого українця Людмила Шумкова у Facebook.

 

"На зустрічі з консулом, окрім начальника колонії, був також відповідальний по медичній частині Тверського УФСВП. Останній сказав, що причина моїх хвороб - це низька стресостійкість! Хотів би подивитися на їх стійкість на 3 році перебування в тюрмі в чужій країні, куди їх помістять за їх переконання. Нічого, дай Боже, протримаюсь тут цей рік, головне щоб влада не здавала інтересів країни. Розумію, що той, хто 30 років потому в ці дні збирався вбивати німців за їх природне бажання возз'єднатися та стати одним народом, зараз - шантажує нашу країну, бажаючи поширення впливу своєї диявольської імперії. Сподіваюся повернутися через рік живим додому, і зробити все можливе для оновлення України", - цитує Шумкова лист племінника.

 

 

Вона зазначила, що лист датований 16 листопада. Шумков повідомив також, що вже 2 доби перебуває в ШІЗО, яке призначили за відмову прибирати в прогулянковому дворі.

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня 2017 року ФСБ викрало з території України Олександра Шумкова - чинного військовослужбовця ЗСУ та громадського активіста ВГО “Спілка Української Молоді в Україні”. 4 грудня 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив Шумкова до чотирьох років ув'язнення. У вироку йшлося, що Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності "Правого сектору", яка була "спрямована проти інтересів Росії".

 

Голодування політв'язень розпочав 14 жовтня цього року, наполягаючи на припиненні "шантажу РФ з використанням політв'язнів на переговорах в Мінському і Нормандському форматах. Крім того, український політв'язень вимагав від уповноваженої з прав людини в Росії Татьяни Москалькової відповіді на свої звернення. Шумков припинив голодування через погрози примусового харчування, після чого у нього значно погіршився стан здоров'я.

 

7 листопада український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу українцю.

схожі новини