Новини 2019-10-28 17:03

ФСБ в окупованому Криму висунулa звинувачення Приходьку

Проукраїнського активіста звинуватили у підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.

Російська ФСБ звинуватила українського полів'язня, жителя Криму Олега Приходька у підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин. Про це у понеділок, 28 жовтня, повідомив адвокат Назім Шеіхмамбетов, передає Крим.Реалії.

 

 

"Сьогодні пройшли слідчі дії з політв'язнем, громадянином України Приходьком Олегом Аркадійовичем. Йому було висунуто звинувачення, а також слідчий ознайомив нас із постановою за призначенням низки експертиз – це амбулаторно-психіатрична експертиза, біологічна, вибухотехнічна та комплексна лінгвістична експертиза. В частині обвинувачення Олегу Приходьку висувають підготовку до теракту за ч. 1 ст. 30 КК Росії і ч. 1 ст. 205 КК Росії, а також звинувачують у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК Росії", – розповів адвокат.

 

Нагадаємо, Приходька затримали 9 жовтня 2019 року в анексованому Криму. Його адвокат повідомив, що затриманому співробітники ФСБ Росії інкримінують статті 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин) і 205 (терористичний акт). Зокрема, Приходька звинувачують у підготовці підриву будівлі міської адміністрації Сак. 

 

10 жовтня підконтрольний РФ Київський районний "суд" у Сімферополі в анексованому Криму призначив проукраїнському активісту Олегу Приходьку запобіжний захід – два місяці тримання під вартою (до 10 грудня).

 

18 жовтня українська омбудсмен Людмила Денісова звернулася до Татьяни Москалькової із проханням посприяти тому, щоб затриманий активіст отримав необхідні ліки та окуляри.