Новини 2019-10-11 15:59

Суд зобов'язав поновити Шевчука на посаді голови Конституційного суду

Зазначається, що відповідне рішення Окружного адмінсуду має бути виконане негайно.

Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав поновити Станіслава Шевчука на посаді судді і голови Конституційного суду. Відповідне рішення 11 жовтня ухвалив суддя Андрій Федорчук, повідомляє Укрінформ.

 

 

“Суд вирішив: адміністративний позов Шевчука Станіслава Володимировича задовольнити в повному обсязі. Визнати протиправною та скасувати постанову Конституційного суду України щодо незаконного звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного суду”, - йдеться у резолютивній частині рішення суду.

 

 

Крім того, ОАСК зобов’язав КСУ поновити Шевчука на посаді судді і голови суду. Зазначається, що дане рішення суду має бути виконане негайно.

 

Як повідомлялося, судді Конституційного Суду звільнили голову суду Станіслава Шевчука з посади судді під час спецзасідання у 14 травня. 

 

Раніше стало відомо, що судді Конституційного суду висловили недовіру голові суду Станіславу Шевчуку під час зборів 14 травня. Водночас джерело наголосило, що правових наслідків це рішення не має, оскільки у Законі "Про Конституційний суд" не прописана процедура звільнення голови КСУ, окрім за власним бажанням.

 

Своєю чергою, Шевчук не захотів добровільно піти з посади, і судді приступили до голосування про його відставку з посади судді відповідно висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики, який був затверджений ще у квітні.

 

17 вересня головою Конституційного Суду України обрали Олександра Тупицького.

 

схожі новини