Новини 2019-10-04 10:26

Денісова повідомила про погіршення стану здоров'я двох українських політв'язнів

Омбудсмен вернулася до Татьяни Москалькової з проханням перевірити інформацію, отриману від політв'язнів, а також забезпечити відповідне обстеження та лікування.

Стан здоров'я українських громадян Рефата Алімова та Олександра Шумкова, яких незаконно утримують в Російській Федерації, погіршився. Про це у п'яницю, 4 жовтня, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в Telegram.

 

За даними українского омбудсмена, фігурант "справ Хізб ут-Тахрір" Алімов, якого утримують в СІЗО Ростовської області, 2 жовтня поскаржився на сильні болі в області нирок.

 

 

Інший політв'язень Шумков, якого тримають у виправній колонії в Тверській області, під час зустрічі з адвокатом поскаржився про посилення фізичного та психологічного тиску з боку співробітників російської колонії. Також є інформація щодо погіршення стану здоров'я Шумкова.

 

 

Зазначається, що Денісова звернулася до російської омбудсмена Татьяни Москалькової з проханням перевірити інформацію, отриману від політв'язнів, а також забезпечити проведення відповідного обстеження та лікування.

 

"Терміново підготувала звернення до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, що стосуються дотримання прав українських громадян, які перебувають в місцях несвободи на території Росії", - повідомила омбудсмен.

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня 2017 року ФСБ викрала з території України Олександра Шумкова - чинного військовослужбовця ЗСУ та громадського активіста ВГО “Спілка Української Молоді в Україні”.

 

Як повідомлялося, кримськотатарський активіст Алімов разом з ще 24 фігурантами "справи Хізб ут-Тахрір" був залишений під арештом. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір".

схожі новини