Новини 2019-09-30 14:48

У Києві відбулася акція на підтримку політв’язня Дудки

Підконтрольний Кремлеві «суд» присудив чоловіку 14 років у колонії суворого режиму.

У понеділок, 30 вересня, на Майдані Незалежності в Києві на відбулася акція до 55-річного ювілею засудженого у «справі «українських диверсантів» Володимира Дудки. Про це повідомив Укрінформ.

 

Зазначено, що зібралися правозахисники, активісти та родина Дудки. Активісти тримали плакати з фотографією Дудки і написами Free Volodymyr Dudka. Також учасники акції розгорнули прапор військово-морських сил України та тримали в руках паперові кораблики.

 

На Майдані пройшла акція на підтримку

 

«Свій день народження Володимир Дудка зустріне на етапі, саме в цей час його етаповано до Москви, де буде розглядатися апеляція на найбільш суворий за весь час вирок, винесений йому та Олексію Бессарабову – це 14 років позбавлення волі за сфабрикованою кримінальною справою», - сказала голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, додавши, що щонайменше 86 українських політв'язнів досі лишаються у в’язницях в Росії та окупованому Криму, і щонайменше 227 полонених перебувають у підвалах окупованого Донбасу.

 

Нагадаємо, 9 листопада 2016 року в Севастополі ФСБ затримала працівників кримського аналітичного центру «Номос» Дмитра Штиблікова й Олексія Бессарабова, а також їхнього близького друга Володимира Дудку. Всіх трьох звинуватили в підготовці диверсій у Криму на замовлення української розвідки. В СБУ заявили, що затримані в Криму громадяни України не є ані її співробітниками, ані контактерами.

 

4 квітня 2019 року підконтрольний Кремлю «Севастопольський міський суд» присудив Дудці 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штраф 350 тис. рублів. Разом із Дудкою до 14 років позбавлення волі та штрафу 300 тис. рублів засуджений і Бессарабов.

 

4 вересня 2019 року Севастопольський міський «суд» направив кримінальну справу «українських диверсантів» до Верховного суду Росії для розгляду апеляційної скарги на вирок.

 

Для розгляду апеляційної скарги фігурантів провадження етапували із СІЗО №1 Сімферополя до Москви.