Новини 2019-07-11 14:45

Рада прийняла за основу закон про статус політв'язнів Кремля

Законопроект підтримали 235 нардепів.

Верховна рада 11 липня схвалила в першому читанні за основу законопроект №8205 про правовий статус та соціальні гарантії осіб, незаконно позбавлених волі , заручників, або засуджених на тимчасово окупованих територіях України та за її межами. Про це повідомляє прес-центр ВР.

 

Так, за документ після ряду провальних спроб проголосували 235 нардепів.

 

 

Своєю чергою, проектом пропонується визначити основні терміни щодо правового статусу і встановлення соцгарантій політв'язнів, чітко визначити сферу дії даних правових норм і положень щодо даного кола осіб.

 

Крім того, відзначається, що реалізація положень законопроекту потребує додаткових витрат з державного бюджету України, зокрема на покриття витрат на виплату одноразової допомоги заручникам, іншим звільненим з полону особам.

 

"Однак обчислити розміри таких витрат буде неможливо з урахуванням непередбачуваної динаміки звільнення з неволі відповідних осіб... Розмір допомоги буде встановлюватися Кабінетом міністрів України (з огляду на фінансову спроможність держави)", - сказано у пояснювальній записці.

 

До того ж планується, що витрати, пов'язані з реалізацією закону, будуть здійснюватися з резервного фонду держбюджету.

 

Нагадаємо, що 5 червня посольство Британії в Україні закликало Російську Федерацію негайно звільнити всіх українських політичних в’язнів. 

 

 

схожі новини