Новини 2019-07-10 14:45

Глава МЗС Британії відповів Трампу на критику про Мей

Джеремі Хант заявив, що коментарі президента США є "зневажливими і хибними".

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант відповів американському президенту Дональду Трампу за критику британського посла в Сполучених Штатах Америки Кіма Даррока і прем'єр-міністра Терези Мей.

 

Зокрема він зауважив, що коментарі глави Білого дому "є зневажливими і хибними стосовно нашого прем'єр-міністра і моєї країни".

 

За його словами, американські дипломати дають свої приватні думки держсекретареві Майку Помпео, як і британські дипломати зробили те ж саме своїм керівникам у Лондоні.

 

 

 

 

"Ви казали, що британсько-американський альянс є найвеличнішим в історії, і я згоден. Але союзники повинні ставитися один до одного з повагою, як і Тереза Мей завжди робила це стосовно вас", - наголосив Хант.

 

 

 

 

"Посли призначаються урядом Великої Британії, і якщо я стану прем'єром, наш посол залишиться", - додав він.

 

Нагадаємо,  Трамп заявив, що Білий дім більше не матиме справи з британським послом в США Кімом Дарроком після витоку британського дипломатичного листування у медіа. 

 

Як зазначає телеканал CNN, попри заяви Трампа, що він не знає посла, він декілька разів зустрічався з Дарроком. Після твітів Трампа високопосадовець Білого дому і джерело повідомили телеканалу, що Даррока зняли з обіду з Трампом і еміром Катару.

 

Так, у Daily Mail опублікували дипломатичне листування, в якому посол назвав Трампа "невмілим" і "некомпетентним". У листуванні Даррок попередив уряд, що "кар'єра Трампа може закінчитися ганьбою".