Новини 11:50

Литва викликала посла РФ через заяву про пам'ятник герою партизанського руху

Мова йде про литовського партизана Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса.

Міністерство закордонних справ Литви викликали посла Росії в зв'язку з тим, що посольство Росії в Сполучених Штатах Америки розповсюдило неправдиву інформацію про литовського партизана Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса після того як на його честь відкрили пам'ятник в Чикаго. Про це йдеться на сайті МЗС Литви.

 

"Російській стороні запропонували уважно вивчити особистість Раманаускаса-Ванагаса, його діяльність, оскільки він невідповідний кандидат в пособники нацистів або учасник Голокосту. Його бездоганну репутацію підтверджує безліч незалежних експертів того часу", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, російську сторону закликали утриматися від поширення дезінформації та спроб переписати історію, спираючись на звинувачення, сфабриковані репресивними структурами окупаційної радянської влади.

 

За даними МЗС Литви, такі заяви РФ - це частина дезінформації в ширшому сенсі і спроби дискредитувати литовський партизанський рух, заперечувати факт радянської окупації

 

"Литва пишається тисячами жінок і чоловіків, які брали участь в антирадянському партизанському русі і висловлює найвищу повагу до Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса, командира і символу цього руху", - наголошується у повідомленні.

 

Нагадаємо,12 квітня МЗС Литви вручило російській стороні ноту протесту через погрози, що надійшли на адресу співробітників литовського посольства в Москві і членам їх сімей. 

схожі новини