Новини 2019-04-11 15:10

Почесний президент Римського клубу: Нині успіх Китаю починає лякати США

За словами Ернста Ульріха фон Вайцзеккера, китайцям вдається бути успішними в довгостроковому.

Китайцям вдається бути успішними в довгостроковому. Тож є дурістю те, що більшість світових ринків, на яких домінують англосакси, зациклені на короткостроковому. Нині успіх Піднебесної починає лякати американців. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив Почесний президент Римського клубу Ернст Ульріх фон Вайцзеккер.

 

«Я не знаю, чи призведе це до війни, але американці оцінять далекоглядність китайського штибу. Тож я сказав би, що баланс між короткостроковим і довгостроковим — найбільш розважлива мета, до якої має прагнути людство. Але знову-таки це не повинно перетворитися на догматичну далекоглядність. Не варто нехтувати тим, що потрібно популістам, але слід шукати баланс між тим, що їх дуже турбує, і тим, що буде корисним для країни в довгостроковому періоді», — сказав він.

 

Що ж до популістів, то Вайцзеккер має до них одне конкретне зауваження.

 

«Вони декларують, що є антиглобалістами. Але що вони пропонують? Ренаціоналізацію. Вони не розуміють економіку та механіку її функціонування, інакше усвідомлювали б, що їхня пропозиція — рецепт знищення економічної сили нації. Це повна дурість для всіх країн, за винятком хіба що США та Китаю. Вони такі великі та сильні, що можуть дозволити собі певний ступінь націоналізму. При цьому Волл-стрит переважно виступає проти Трампа, а китайці чудово розуміють, що запровадження автаркії в КНР стало б найбільшою помилкою для країни. Отже, навіть дві країни, які можуть собі дозволити користатися рецептами популістів, не роблять того, бо це дурість», — підкреслив Почесний президент Римського клубу.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини