Новини 2019-02-08 09:11

Американський журналіст: Західні активісти не стануть мобілізуватися, щоб змусити політичний клас вимогливіше ставитися до Росії

На Заході звикли мобілізовуватися довкола проблем фемінізму, захисту прав ЛГБТ, глобального потепління. Усі ці питання вже замінили собою справжні, засадничі, які стосуються зовнішньої політики та інтелектуального життя.

Чекати від західного громадянського суспільства мобілізації, яка змусила б місцевий політичний клас вимогливіше ставитися до Росії, не варто. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив американський письменник і журналіст Девід Саттер.

 

«Активісти не стануть цього робити. Тут звикли мобілізовуватися довкола проблем фемінізму, захисту прав ЛГБТ, глобального потепління. Усі ці питання вже замінили собою справжні, засадничі, які стосуються зовнішньої політики та інтелектуального життя. Інша річ, що чиновники, які працюють на державних посадах, мусять знати, що відбувається, та реагувати відповідним чином. Але Росія далеко, Україна також. Хтось щось чув... От якщо впаде велика злива, люди почнуть активно висловлюватися про зміну клімату. Або якщо треба буде змобілізуватися за право на аборти, сотні тисяч вийдуть на вулиці, бо їм це важливо», — сказав він.

 

При цьому Саттер зауважив, що не зовсім згоден з думкою, що демократія й комфорт занадто розслабляють людей і вони припиняють рухатися в напрямку прогресу та навіть регресують.

 

«Гадаю, це не зовсім так. Після холодної війни утворився ідеологічний вакуум. Поки існував комунізм, люди були змушені трохи, дуже умовно, думати й мобілізуватися проти нього. Міркувати про структуру суспільства, про джерела моральності, про провідні цінності... Коли протистояння з комуністичним табором завершилося, вони почали розглядати як глобальні проблеми власні комплекси. Звідси виникла політика ідентичностей. Це спричиняє нездорові реакції, некрасиву поведінку та конфлікти. На такому ґрунті важко щось путнє виростити», — розповів журналіст.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»