Новини 2019-02-07 13:53

Американський журналіст: Росія могла прагнути знищити власний літак над Донбасом, а не рейс МН17

Тобто здійснити таку провокацію, що дала б привід до повномасштабного вторгнення в Україну.

Один із літаків, що був на у повітрі над Донбасом у зоні досяжності, коли військові РФ збили малайзійський Boeing, летів із Москви до Кіпру. Не виключено, що росіяни хотіли знищити власний літак. Про це в інтерв’ю Тижню розповів американський письменник і журналіст Девід Саттер.

 

«Є ще одна важлива деталь. Один із літаків, що був на той час у повітрі в зоні досяжності, летів із Москви до Кіпру. Не виключено, що вони хотіли знищити власний літак. Тобто здійснити таку провокацію, що дала б привід до повномасштабного вторгнення», — повідомив він.

 

Однак журналіст зауважив, що є аргументи проти такої версії. З одного боку, цей крок повністю в дусі російських стандартів поведінки, із другого — російський Boeing все ж таки перебував далеко, щоб його так переплутати з малазійським.

 

«Треба сказати, що на той час Україна успішно здійснювала контрнаступ проти сепаратистів. За параметрами більше скидається на те, що цілилися саме в малазійський Boeing. Не можна виключати жодної з версій. Проблема ж полягає в тому, що нема можливості допитати росіян», — сказав Саттер.

 

За його словами, росіяни надають виключно брехливі версії, таких є не один десяток, одна абсурдніша за іншу.

 

«Проте якщо якось можна переплутати російський Boeing із малазійським, то не відрізнити цивільний літак від військового винищувача нереально. Це однаково що переплутати «Жигулі» з КамАЗом. Boeing має два потужні двигуни, український винищувач використовує одне джерело тепла — у хвості машини. Зовсім інший профіль. Завдяки розслідуванню Bellingcat ми знаємо, що «Бук» обслуговувався російським екіпажем», — наголосив журналіст.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини