Новини 2019-01-23 14:11

Британія повинна приймати біженців попри Brexit - Суд ЄС

Суд підтвердив процедуру надання притулку в ЄС відповідно до Дублінського регламенту.

Велика Британія повинна приймати шукачів притулку, які в'їхали до Європейського Союзу через територію країни протягом періоду, під час якого вона входить до ЄС, попри оголошений намір про Brexit. Про це йдеться у рішенні Суду ЄС.

 

"Держава-член, що повідомила про свій намір вийти з ЄС відповідно до статті 50, залишається відповідальною державою щодо Дублінського Регламенту III", - йдеться у рішенні.

 

Зокрема, суд підтвердив процедуру надання притулку в ЄС відповідно до Дублінського регламенту, що дає країнам-членам ЄС право депортувати біженців до країни ЄС, в якій вони вперше були зареєстровані.

 

Водночас суд зазначає, що повідомлення Британії про свій намір вийти з ЄС відповідно до статті 50 "не призводить до призупинення застосування права ЄС у цій державі".

 

"Отже, цей закон продовжує повною мірою діяти і застосовуватися в цій державі до моменту її фактичного виходу з ЄС", - наголошується у рішенні.

 

Нагадаємо, 15 січня британський парламент проголосував проти угоди Мей щодо виходу країни з ЄС. Зокрема, за угоду проголосували  202 парламентарі, а проти - 432.

схожі новини