Новини 2018-08-07 09:00

У МЗС назвали кількість арештованих у Греції та Італії українських моряків

Переважну більшість українці затримують за перевезення нелегальних мігрантів.

У міністерстві закордонних справ України заявили, що у Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків, переважну більшість - за перевезення нелегальних мігрантів. Про це на брифінгу заявив  державний секретар МЗС України Андрій Заяць, передає УНІАН.

 

"З моряками завжди були проблеми, але в таких масштабах, як це відбувається зараз, на жаль, не було вже давно, а можливо, й ніколи", - зауважив він.

 

За його словами, найбільші проблеми пов'язані з затриманням українських моряків в Греції та Італії.

 

"У Греції станом на червень цього року тримають 151 українського моряка, з них 108 - засуджено, з яких 98 - за перевезення нелегальних мігрантів. Приблизно така сама ситуація спостерігається в Італії, де утримується близько 100 громадян України за перевезення нелегальних мігрантів", - підкреслив державний секретар МЗС.

 

Крім того, він відзначив, що Україна та Греція мають намір укласти двосторонню угоду, щоб тим українським морякам, які умовно або достроково звільнені в Греції, можна було дозволити повернутися в Україну.

 

"Ситуація така, що їх умовно, достроково звільняють, вони опиняються у Греції, яку не можуть залишити, без засобів на існування. Всі розуміємо, що існує великий ризик того, що вони будуть втягнуті в новий виток протиправної діяльності для того, щоб забезпечити себе засобами на існування. Щоб вирішити цю проблему, активно співпрацюємо з Міністерством юстиції. Сподіваємося, що вже найближчим часом ця угода буде підписана, і ця категорія зможе повернутися додому", - наголосив Заяць.

 

Нагадаємо, 23 липня  уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у в’язницях Греції утримується 161 громадянин України, з них 112 осіб – за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. 

 

Раніше у  Греції двох українських моряків засудили до 180 років ув’язнення за перевезення нелегальних мігрантів.