Новини 2018-06-07 14:00

Казанський: Культурна експансія на власну територію повинна стати національним проектом для України

Справжня незалежність від Росії настане тоді, коли українські громадяни перестануть цитувати російських кіногероїв і пересилатимуть один одному в соціальних мережах українські меми.

Культурна експансія на власну територію, без перебільшення, повинна стати фундаментальним завданням та національним проектом для України. Про це пише автор Тижня Денис Казанський.

 

«На власній землі ми давно вже віддали ініціативу сусідові, який, як відомо, не бажає нам добра й процвітання. Захищатися силою зброї мало. Справжня незалежність від Росії настане тоді, коли українські громадяни перестануть цитувати російських кіногероїв і пересилатимуть один одному в соціальних мережах українські меми. Вітчизняний продукт не обов’язково має бути українськомовним, але він обов’язково мусить бути українським», - вважає він.

 

За словами Казанського, технічно вирішити цю проблему можна. У багатьох країнах є програми фінансової підтримки книговидання та кінематографа, системи грантів для письменників. В Україні останніми роками справа також зрушила з мертвої точки, але цих зусиль усе ще недостатньо.

 

«Важливо розуміти, що колосальних коштів і не потрібно. Сьогодні на діяльність Міністерства інформації та Міністерства культури виділяються десятки мільйонів гривень, які витрачаються неефективно та які можна було б скерувати в інше русло. Замість підтримувати «Мінстець», ліпше започаткувати конкурс із великим призовим фондом для українськомовних реперів. Може, тоді в трендах на YouTube поруч із російськими з’являться вітчизняні виконавці. Варто вкластися в українську культуру сьогодні, щоб завтра заощадити на вкладеннях в оборону», - наголосив він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини