Новини 2018-05-06 17:58

"Він нам не цар". В Москві залишаються затриманими більше сотні учасників протесту

Після профілактичної бесіди і оформлення документів було звільнено 80% протестувальників, серед яких багато неповнолітніх.

У Москві під час акції протесту "Він нам не цар", організованої прихильниками Алєксєя Навального 5 травня, за "порушення громадського порядку" затримали 658 осіб. Про свідчать дані Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини.

 

Варто зазначити, що із зазначеної кількості 279 осіб - мешканці Москви, 379 - іногородні.

 

За інформацією джерел, після профілактичної бесіди і оформлення документів звільнено 80%, в тому числі у неповнолітні і сам опозиційний лідер Алєксєй Навальний.

 

На разі затриманими на 48 годин у відділеннях поліції лишаються 122 людини, більшість з яких порушували громадський порядок вже після акції, намагаючись перекривати рух на вулицях Москви і вступаючи в протистояння з органами правопорядку.

 

Нагадаємо, в Російській Федерації проходять масові затримання учасників акції "Він нам не цар", яка приурочена до інавгурації президента Росії Владіміра Путіна.  В 19 російських містах на акціях правоохоронці затримали не менше 1230 осіб.

 

Варто зазначити, що 592 особи затримано в Москві, 164 у Челябінську, 75 в Якутську, 63 в Тольятті, 53 в Санкт-Петербурзі, 49 в Краснодарі, 35 у Красноярську, 26 в Новокузнецьку. На Пушкінській площі під час акції "Він нам не цар" затримали опозиційного політика Алєксєя Навального. 

 

6 травня Алєксєя Навального відпустили та склали на нього два протоколи. Вже 11 травня Тверський суд Москви розгляне адміністративну справу опозиціонера Навального.

 

У свою чергу  Євросоюз закликав Москву негайно відпустити затриманих мирних демонстрантів та журналістів. Про це йдеться у заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майі Косьянчич.

 

Окрім цього, речниця Державного департаменту США Хезер Науерт заявила, що "Сполучені Штати засуджують затримання в Росії сотень мирних протестувальників і вимагають негайно звільнити їх".

 

В МЗС України рішуче засудили напади з боку каральних підрозділів кремлівського режиму на російських громадян.

 

схожі новини