Новини 2018-05-06 12:36

МЗС України відреагували на масові затримання активістів в Росії

В МЗС наголосили, що затримання і арешт понад 1600 мирних громадян є ще одним свідченням страху режиму та проведення ганебної державної політики з придушення прав людини в Росії.

В Україні рішуче засуджують брутальні напади з боку каральних підрозділів кремлівського режиму на російських громадян, які вийшли на вулиці в рамках глобального мирного протесту "Він нам не цар". Про це повідмляє прес-служба МЗС.

 

В МЗС наголосили, що затримання і арешт понад 1600 мирних громадян є ще одним свідченням страху режиму та проведення ганебної державної політики з придушення прав людини та основоположних свобод, намагання викорінити будь-яке інакомислення в Росії. Особливо обурює насильство по відношенню до неповнолітніх громадян та молоді.

 

Окрім цього, Україна та наші міжнародні партнери вимагають негайного звільнення незаконно затриманих та забезпечення їхніх прав на мирний протест проти свавілля і несправедливості.

 

Нагадаємо, Євросоюз закликав Москву негайно відпустити затриманих мирних демонстрантів та журналістів. Про це йдеться у заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майі Косьянчич.

 

Окрім цього, речниця Державного департаменту США Хезер Науерт заявила, що "Сполучені Штати засуджують затримання в Росії сотень мирних протестувальників і вимагають негайно звільнити їх".

 

Нагадаємо, в Російській Федерації проходять масові затримання учасників акції "Він нам не цар", яка приурочена до інавгурації президента Росії Владіміра Путіна.  В 19 російських містах на акціях правоохоронці затримали не менше 1230 осіб.

 

Варто зазначити, що 592 особи затримано в Москві, 164 у Челябінську, 75 в Якутську, 63 в Тольятті, 53 в Санкт-Петербурзі, 49 в Краснодарі, 35 у Красноярську, 26 в Новокузнецьку.

 

Окрім цього, на Пушкінській площі під час акції "Він нам не цар" затримали опозиційного політика Алєксєя Навального.