Новини 2018-05-05 18:19

У Глазго десятки тисяч демонстрантів вийшли на вулиці за незалежність Шотландії

Співкоординатор маршу Ніл Маккей впевнений, що незабаром відбудеться другий референдум за незалежність регіону.

У суботу, 5 травня, у місті Глазго десятки тисяч людей вийшли на демонстрацію, вимагаючи незалежності Шотландії. Про це повідомляє BBC.

 

За словами організаторів щорічної демонстрації -  групи "Усі під одним прапором", вони сподівалися на 40 тисяч учасників., але за попередніми оцінками в демонстрації взяли участь 80 тисяч людей.

 

В свою чергу поліція Шотландії стверджує, що до демонстрації долучилися 35 тисяч осіб, а у минулорічному марші в Глазго взяли участь 20 тисяч.

 

Варто зазначити, що організація "Усі під одним прапором" описує себе як "пронезалежницька організація, метою якої є проводити марші на регулярній основі, поки Шотландія не буде вільною".

 

"Буде ще один референдум за незалежність, він відбудеться ще до 2021 року, коли Британія врешті вийде з ЄС. Ми готові, і ми робитимемо це щороку по всій Шотландії", - зазначив співкоординатор маршу Ніл Маккей.

 

Нагадаємо, 28 березня 2017 року парламент Шотландії проголосував за проведення другого референдуму про незалежність від Великої Британії.

 

В уряді Терези Мей розкритикували ідею другого референдуму, оскільки незалежна Шотландія не буде частиною Європейського союзу. Згодом Мей заявила, що проводити другий референдум про незалежність Шотландії не варто, поки не завершені переговори про вихід Британії з ЄС.

 

Перший референдум з питання про незалежність Шотландії пройшов 18 вересня 2014 року. За остаточними результатами, за незалежність Шотландії висловилися 44,7% виборців, проти - 55,3%.

схожі новини