Новини 2018-04-03 10:10

"Операція Троя". The Times розкрив деталі плану РФ по дестабілізації України

За даними видання, у плані були чітко зазначені імена ватажків проросійських заворушень, а шпигуни вже діяли на місці подій.

Росія мала план щодо дестабілізації України, зокрема в Запорозькій області. Про це пише британське видання The Times з посиланням на урядову доповідь.

 

Як зазначається, доповідь основана на витоках інформації з листів електронної пошти радника Владіміра Путіна – Владіслава Суркова. Співавтор доповіді – Боб Сілі, депутат британського парламенту від Консервативної партії, заявив, що витоки інформації проливають світло на приховані кампанії та гібридну війну з чітким зазначенням фінансування кібернападів, розповсюдження фейкових новин, роздавання хабарів, оплачування участі в акціях, і аж до конкретної "ціни" за повалення регіональних урядів.

 

За інформацією видання, таємний план "Троя" у листопаді 2014 надіслав до Кремля Алєксєй Муратов. Муратов – колишній депутат російської Держдуми від партії "Єдина Росія", у 2014 році його призначили представником Путіна у донецьких сепаратистів на Донбасі.

 

"У плані були чітко зазначені імена ватажків проросійських заворушень, а шпигуни вже діяли на місці подій. Йшлося про стратегію підготовки населення Запорізької області до проросійського заколоту у регіоні", – йдеться в повідомленні.

 

Згідно з планом операції "Троя", Муратов пропонував вкласти 181 тис. дол. на поширення проросійського заколоту на захід від Донбасу. Наголошується, що документ, ймовірно, був направлений заступнику Суркова.

 

"Це був план маніпуляції громадською думкою перед заколотом у Запоріжжі, який мав на меті вирвати регіон із орбіти центрального уряду в Києві. У цьому заколоті використовувалася б існуюча російська шпигунська мережа, яка вже діяла на тій території. Передбачалося нав’язання контакту з місцевою поліцією та СБУ", – пише The Times.

 

Водночас, за даними видання, план Муратова ніколи не було втілено в життя, і важко сказав, чи Москва розглядала його як серйозну пропозицію.

 

"План чітко виклав куди мають йти кошти бюджету операції – від $40 000 на організацію проросійських протестів у Запоріжжі, $10 000 на підтримку мережі агентів у СБУ і Міністерстві внутрішніх справ і до $49 000 на купівлю транспортних засобів", – йдеться в статті.

 

Нагадаємо, у серпні 2017 року видання The Wall Street Journal повідомило, радник президента РФ Владіслав Сурков, зі слів колишніх лідерів бойовиків, а також українських і західних чиновників, відігравав центральну роль у заохоченні, організації та управління проросійськими сепаратистами, які борються проти центральної влади України. Зазначалося, що Сурков був пов'язаний з повстанцями, які захопили території на Донбасі, з початку 2014 року, незабаром після того, як російські війська окупували Крим.