Новини 2017-05-16 16:08

Європарламент відклав надання фінансової допомоги Молдові

Переговори відкладені як мінімум на місяць через занепокоєння щодо політичної ситуації в країні.

Європейські законодавці відклали надання фінансової допомоги Молдові після того, як кілька політичних груп у парламенті висловили занепокоєння щодо політичної ситуації в країні, повідомляє Радіо Свобода.

Переговори з Європарламентом, Радою і Європейською комісією повинні були відбутися 18 травня, щоб домовитися про умови виплат, але переговори відкладені як мінімум на місяць.

Депутат Сейму Литви Петрас Авревічюс 16 травня заявив, що існують побоювання щодо ситуації в ЗМІ в Молдові, положення з верховенством закону і недавніх змін у виборчому законодавстві.

У січні Європейська комісія погодилася надати Молдові до 100 мільйонів євро у вигляді грантів і кредитів в рамках нової програми макроекономічної допомоги, щоб допомогти країні задовольнити свої фінансові потреби.

Раніше проросійський Додон заявляв, що Молдова може анулювати угоду про асоціацію з ЄС після парламентських виборів. Також Додон пообіцяв відновити у Молдові мовлення російських телеканалів. Окрім того, після вступу Ігоря Додона на посаду, з резиденції глави держави прибрали прапор Європейського Союзу. ​