Новини 2017-04-13 12:45

У МОЗ затвердили нові програми підготовки з домедичної допомоги

Їх розробили з урахуванням міжнародного досвіду.

Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом затвердило нові навчально-тренувальні програми з надання домедичної допомоги для працівників поліції, пожежників, працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії - тих, хто за своїми службовими обов'язками повинні вміти надавати першу допомогу. Про це повідомили у прес-службі міністерства у вівторок, 11 квітня.

Зазначається, що програми розробили з урахуванням міжнародного досвіду, і вони не поступається найкращим європейським та американським програмам.

Окрім того, у МОЗ вказали, що хто засвоїть ці нові навчально-тренувальні програми, за рівнем підготовки відповідатимуть своїм закордонним колегам.

"Перші хвилини будь-якої надзвичайної ситуації, де необхідна медична допомога, часто є вирішальними. І в таких випадках життя потерпілого залежить саме від тих людей, які першими опиняються на місці події – водіїв, поліцейських, пожежників. Тому розроблені Міністерством навчально-тренувальні програми трьох рівнів якраз і спрямовані на здобуття саме тих необхідних навичок, які допомагатимуть особам без медичної освіти рятувати та підтримувати життя постраждалих до приїзду медиків", - йдеться у повідомленні.

Нагадую, 9 квітня в Україну доставили першу партію ліків на 60 мільйонів гривень для лікування онкозахворювань у дітей.

 

схожі новини