Новини 2017-02-08 17:13

Італія попросила Росію про допомогу попри застереження з боку ЄС – Times

Зацікавленість Путіна у допомозі, скоріше за все, йде з бажання відновити вплив РФ у регіоні, ніж з гуманітарних міркувань.

Уряд Італії звернувся до Росії із закликом зіграти ключову роль в стабілізації ситуації у Лівії і допомогти в боротьбі з міграційним кризою, незважаючи на попередження з боку європейських союзників про мотиви Владіміра Путіна, пише The Times.

«У Італії завжди були тісні зв'язки з Росією, і зараз, коли ми хочемо, щоб в Лівії встановили мир і єдність, ми будемо раді, якщо Росія хоче того ж», - заявив Маріо Джиро, заступник міністра закордонних справ Італії.

Прем'єр-міністр Лівії Фаїз Сарадж відвідав минулого тижня Брюссель і Рим з метою укласти угоди про те, щоб африканці припинили використовувати Лівію як трампліну в Європу.

«Ми всі знаємо, що росіяни завжди мріяли мати бази в Середземному морі», - заявив міністр закордонних справ Мальти Джордж Велла на саміті ЄС.

Як зазначив П'єр Разу з Інституту стратегічних досліджень французького Міністерства оборони, Росія прагне будь-яким способом збільшити свою владу і легітимність в Середземному морі. Він також звернув увагу на активізацію політики Росії на Кіпрі, де Москва теж не проти мати бази.

«Крім того, Росія хоче отримати доступ до родовищ шельфового газу в цьому районі і мати хороші відносини з єгипетським лідером Абдель Фаттаха ас-Сісі, - додав експерт. - Вона також веде переговори з Алжиром про будівництво там військово-морської бази».

Подібний розвиток подій вкрай ризикований оскільки таким чином, на думку видання, Росія може отримати новий плацдарм в Північній Африці і взяти під контроль потоки мігрантів, які Європа прагне зупинити. Кремль також зможе контролювати видобуток лівійської нафти і тримати її на досить низькому рівні, в рамках квот ОПЕК, зазначає британська газета.

Нагадаємо, біля узбережжя Лівії під егідою італійської берегової охорони відбулись пошуково-рятувальні роботи, спричинені аварією човна, на якому перебували понад 100 біженців. 

Варто зазначити, що упродовж 2016 року Середземним морем до Італії прибули близько 180,3 тисячі мігрантів. Це більше за попередній річний рекорд, зафіксований 2014 року, коли зареєстрували 170 тисяч мігрантів.

схожі новини