Новини 2015-04-08 12:27

Референдум щодо виходу Британії з ЄС спровокує хаос – Блер

Колишній прем’єр розкритикував заяву чинного керівника уряду Великобританії щодо референдуму про вихід країни з Євросоюзу.

Обіцяючи провести референдум щодо виходу Британії з ЄС, чинний прем’єр-міністр Девід Кемерон спекулює національними інтересами задля власної політичної вигоди. Про це заявив екс-глава британського уряду Тоні Блер.

Виступаючи в своєму колишньому виборчому окрузі Седжфілд, Блер заявив, що у випадку, якщо вибори 7 травня виграє Консервативна партія, британський бізнес спіткає період найбільшої нестабільності з часу після Другої світової війни.

«Подумайте про хаос, спричинений можливістю, не кажучи вже про реальність, виходу Великобританії з Європи», - наголосив він.

За його словами, референдум може відбутися, якщо вихід з Єврозони дійсно є «національним пріоритетом», однак наразі це видається йому «азартною грою з майбутнім країни».

Блер розкритикував Кемерона, зазначивши, що, обіцяючи провести референдум, той спекулює національними інтересами задля власної політичної вигоди.

«Це було зізнання перед партією, маневр, щоб отримати доступ до голосів UKIP (Партія незалежності Сполученого Королівства, яка виступає за вихід Британії з ЄС – ред.), подачка для анти-європейськи налаштованих медіа», - резюмував Блер.

Нагадаємо, вибори прем'єр -міністра Британії відбудуться 7 травня. Як відомо, чинний прем'єр Девід Кемерон заявляв, що у випадку повторної каденції ініціюватиме референдум щодо можливого виходу Британії з ЄС. За словами Кемерона, він відбудеться у 2017 році.