Новини 2015-03-27 11:21

Кемерон став переможцем теледебатів з лейбористом Мілібендом – опитування

54% респондентів віддали перевагу чинному британському прем’єру, в той час як його майбутнього суперника на виборах, запланованих на 7 травня, підтримали 46% опитаних.

Британський прем’єр, представник Консервативної партії Девід Кемерон отримав перемогу на теледебатах з лейбористом Едом Мілібендом, які 26 березня транслювали телеканали Sky News і Channel 4. Про це повідомили західні ЗМІ з посиланням на результати опитування, проведеного експертами Guardian та ICM. 

Повідомляється, що Кемерон відмовився від прямої дискусії з Мілібендом, заявивши, що лідери менши впливових партій також могли б долучитися до дебатів. Через це запитання учасникам зустрічі по черзі ставив відомий британський ведучий Джеремі Паксман.

Дані екзит-полу свідчать про те, що за результатами дебатів 54% респондентів віддали перевагу чинному британському прем’єру, в той час як його майбутнього суперника на виборах підтримали 46% опитаних.

На початку дебатів Кемерон заявив, що, можливо, припустився деяких помилок протягом своєї каденції, однак попросив виборців дати йому другий термін, щоб закінчити роботу з відновлення економіки. Відповідаючи на питання про, на його думку, найбільшу «катастрофу» у зовнішній політиці, Кемерон заявив, що немає прогресу у Лівії, однак запевнив, що Британія не відвернулася від цієї країни.

Крім того, він нагадав, що у випадку повторної каденції ініціюватиме референдум щодо можливого виходу Британії з ЄС. За словами Кемерона, він відбудеться у 2017 році.

В свою чергу Мілібенд заявив, що вихід з Євросоюзу може обернутися катастрофою для країни, і що два роки підготовки до референдуму будуть змарновані.

Паксман запитав лейбориста про його низький рейтинг, на що Мілібенд відповів, що в першу чергу дбає про «британських людей і те, що з ними відбувається».

«Я досить стійкими хлопець, і люди недооцінювали мене протягом чотирьох років», - додав політик.

Відповідаючи на питання про те, чи буде він досить жорстким, щоб протистояти президенту Росії Владіміру Путіну, лідер опозиції заявив, що він свого часу зайняв жорстку позицію, схваливши план військових дій Британії в Сирії.

«Щоб претендувати на роль лідера вільного світу, необхідна певна жорсткість… Я досить жорсткий», - зазначив Мілібенд.

Британський фахівець зі зв'язків з громадськістю Стюарт Томсон зробив висновок, що обидва політики не робили під час інтерв’ю серйозних помилок, але Кемерону є що втрачати.

«Немає сумнівів, що Мілібенд перевищив очікування, але Кемерон також виглядав достойно», - додав експерт, зазначивши, що для обох кандидатів майбутні вибори стануть справжнім випробовуванням.

Нагадаємо, вибори прем'єр міністра Британії відбудуться 7 травня.